Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024    
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Europejska Stolica Kultury etap 2 i co z tego wynika

Kołobrzeg jest w drugim etapie starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Z tej okazji, w Regionalnym Centrum Kultury odbyła się specjalna konferencja przed kolejnymi działaniami miasta w zakresie starań o otrzymanie tego statusu. Co prawda, już sam fakt awansu ucieszył kołobrzeżan, bo udało nam się pokonać kandydatury o wiele większych, bardziej doświadczonych, ale także bardziej zamożnych, bo też i większych miast, to jednak przed Kołobrzegiem jeszcze dużo pracy. Europejska Stolica Kultury to nie tylko możliwość pokazania własnej tożsamości kulturowej, twórczości i artystów, mających wpływ na nasze otoczenie, to nie tylko sukces i splendor, ale także środki finansowe z budżetu Unii Europejskiej i budżetu państwa, które można przeznaczyć na rozbudowę bazy kulturalnej i realizowane przedsięwzięcia.

Dziś, z wykładem pt. "ESK - szansa i nadzieja czy rozczarowania" wystąpił Hugo de Greef, artysta i menadżer kultury, w 2000 roku dyrektor generalny miasta Bruksela, a w 2002 roku dyrektor generalny miasta Brugia podczas starań o uzyskanie tytułu ESK. Ponadto, zaplanowano dwa panele dyskusyjne: "ESK kiedyś i dziś" oraz "I SEA YOU Kołobrzeg 2024-2029". Organizatorem konferencji jest Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji.


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama