Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tłumy na Nocy Muzeów w Pałacu Braunschweigów

W Muzeum Miasta Kołobrzeg w sobotę odbyła się Noc Muzeów. Żeby wejść na wystawę, trzeba było swoje odstać. Ale, jak mówili zwiedzający, było warto. Coroczna muzealna noc rozpoczęła się recitalem saksofonowym w wykonaniu Czesława Zdrojewskiego na balkonie Pałacu Braunschweigów. Zanim jednak muzyk wystąpił, oficjalnego otwarcia zwiedzania dokonał starosta Mirosław Tessikowski strzałem z muszkietu.

Na tych, którzy czekali w kolejce, czekała wystawa o dziejach Jakuba Adebara, którego 500 rocznica ścięcia przypada w tym roku. Następnie można było zwiedzić wystawę czasową "Tak się żyło w PRL-u" oraz wystawę metrologiczną. Na wejście do Muzeum Miasta Kołobrzeg trzeba było nieco poczekać, gdyż tam odbywało się zwiedzanie z przewodnikiem. Na mieszkańców i turystów czekał film z okazji obchodzonej 60 rocznicy istnienia muzeum, zaś na wystawie głównej pojawiły się nowe zabytki. Ponadto, na placu zabaw za muzeum pojawili się rekonstruktorzy. Można było zapoznać się ze średniowiecznym orężem, poznać tajniki broni czarnoprochowej, ustawić armatę czy zerknąć na wyposażenie ludowego Wojska Polskiego. A wszystko bezpłatnie.

Fot. Radosław Horanin
reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama