Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024    
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Marek Kościkiewicz rozpoczął kołobrzeską majówkę

1 maja na plenerowej scenie Regionalnego Centrum Kultury odbył się pierwszy z trzech majówkowych koncertów. Frekwencja dopisała, na scenie z zespołem zaprezentował się Marek Kościkiewicz. Zabrzmiały jego kultowe utwory napisane dla De Mono między innymi „Statki na niebie”, „Znów jesteś ze mną“, „Kochać inaczej”. Artysta wykonał też utwory, które stworzył dla innych wykonawców. Niezwykłe show, znane melodie i idealna majowa pogoda sprawiły, że wieczór w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu pozostanie niezapomniany.

Przed nami dwa kolejne koncerty.

2.05.2024 (czwartek) godz. 19.00
Kołobrzeska Majówka: Koncert zespołu Domansky w ramach grantu PROGRAMU INSTYTUTU MUZYKI I TAŃCA - "MUZYKA" - EDYCJA 2023/24, projekt "RADIOWA TRASA KONCERTOWA"
Wstęp wolny
Scena plenerowa

Domansky to nieco łagodniejszy projekt muzyczny Sylwestra Domańskiego, dotychczas związanego z warszawskim zespołem Fabryka. W składzie nowego zespołu znaleźli się głównie muzycy kojarzeni z trójmiejską sceną muzyczną. Zespół zawiązał się w 2022 roku po nagraniu solowego albumu „Amore” przez Sylwestra. „Domansky” wykonuje utwory z pogranicza rocka alternatywnego i muzyki elektronicznej. W repertuarze zespołu znajduje się między innymi kilka utworów do poezji gdyńskiego poety – Krzysztofa Cezarego Buszmana, a także kilka własnych wersji znanych polskich utworów.
Grupę tworzą:
Sylwester SLY Domański – wokal
Sebastian Chilewski – perkusja
Błażej Kucman – gitara basowa
Olaf Szczełuszczenko – gitara
Łukasz Jakubowicz – instrumenty klawiszowe

3.05.2024 (piątek) godz. 19.00
Kołobrzeska Majówka: Koncert Łona x Konieczny x Krupa
Wstęp wolny
Scena plenerowa

Łona x Konieczny x Krupa to kooperacja szczecińskiego rapera z Andrzejem Koniecznym i Kacprem Krupą – muzykami ze składu Siema Ziemia.
Ich debiutancki materiał „TAXI” opowiada o świecie widzianym zza szyby taksówki i jest zapisem transformacji kulturowej ostatnich dekad. Łona przygląda się społecznym nastrojom z uważnością dokumentalisty: w tekstach sięga po autentyczne historie taksówkarzy, taksówkarek i ich pasażerów. Są tu więc elementy reportażu, jest osobista refleksja o świecie ukryta w taksówkowym uniwersum, jest wreszcie poetyka nocy obecna w intrygującej muzyce Koniecznego i Krupy.
Początek projektu sięga 2020 roku i festiwalu sztuk społecznych OFF Opera. Wówczas Łona razem z Zuzą Głowacką przeprowadzili serię wywiadów z poznańskimi taksówkarzami i taksówkarkami. Rozmowy te – czasami powierzchowne, czasem głębokie – stały się punktem wyjścia dla konceptualnego albumu, który ukazał się jesienią 2023 roku.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama