19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Tamborski o nieoczekiwanym zwrocie w sprawie ośrodka "Gryf"

W audycji "Wokół Powiatu" nie sposób nie poruszyć tematu z końca poniedziałkowej sesji Rady Powiatu, gdy wicestarosta Jacek Kuś poinformował radnych, że jest szansa zakończenia sporu w związku ze sprzedażą ośrodka "Gryf". Dziś potwierdza to starosta Tomasz Tamborski. Jak mówi, spółka, która startowała w pierwotnym przetargu, zwróciła się do sądu w Koszalinie o możliwość ugodowego zakończenia sporu pomiędzy nią a Powiatem Kołobrzeskim. Jak mówi Tamborski, nie ma nic przeciwko temu, bo po pierwsze, powiat zyska pieniądze ze sprzedaży obiektu, niezbędne do prowadzenia zaplanowanych i oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji, a po drugie, otrzyma odszkodowanie w wysokości ponad miliona złotych. Teraz wszystko w rękach sądu, ale jeśli będzie zgoda w tej kwestii, to na konto powiatu wpłynie ponad 40 mln zł.

Ze starostą rozmawiamy także o wczorajszym absolutorium dla Zarządu Powiatu, który otrzymał także wotum zaufania. Za tym ostatnim głosował nawet radny Henryk Bieńkowski z PiS, jak się potem okazało z jego deklaracji - przez pomyłkę. Pytamy o pieniądze z Polskiego Ładu na przebudowę drogi do Dźwirzyna, lokalizację biura paszportowego, a także o to, czy plany związane z przebudową przejść przez tory w Kołobrzegu są realne. Więcej w materiale wideo.