Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nowość w kołobrzeskim samorządzie  - Starosta rotacyjny [wideo]

Stało się to o czym mówiono w mieście od kilku dni. Na zwołanym dziś krótkim briefingu prasowym pojawili się Anna Bańkowska, Jacek Kuś oraz Mirosław Tessikowski. To właśnie dziś oficjalnie poinformowano, że zarówno Koalicja Obywatelska oraz Wspólnota Samorządowa zawarły między sobą porozumienie, na mocy którego zadecydowano o wprowadzeniu stanowiska starosty - rotacyjnego. Przez pierwsze 2,5 roku miałby ją sprawować kandydat wyznaczony przez KO, tutaj padło konkretne nazwisko Mirosława Tessikowskiego, a po tym okresie stanowisko to na kolejne 2,5 roku miałby objąć członek Wspólnoty tu wskazano na Jacka Kusia. Kandydatem na przewodniczącego rady jest Artur Wasiewski.

Wszystko i tak rozstrzygnie się podczas tajnego głosowania prawdopodobnie już 6 maja podczas pierwszej sesji Rady Powiatu. KO wprowadziło do rady 8 kandydatów to za mało aby rządzić samodzielnie, dlatego też udało się znaleźć partnera jakim była właśnie Wspólnota.

Anna Bańkowska podczas konferencji wspomniała, że osoby kierujące powiatem powinny być partnerami dla wszystkich wójtów i mieszkańców gmin w powiecie, aby ci czuli się traktowani jak partnerzy, a nie jako przedmioty. Pierwsze dni po wyborach będą czasem, gdy rozpoczną się rozmowy z wójtami. Instytucje podległe starostwu również pragną spotkać się z nowym zarządem i starostą, aby omówić poprawę pracy.

Więcej w materiale wideo.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama