Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Matury rozpoczęte, na pierwszy ogień egzamin z języka polskiego

Matura 2024 w powiecie kołobrzeskim rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9 rano od egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. W pięciu szkołach ponadpodstawowych przystąpiło dziś do niej 495 tegorocznych absolwentów, w tym 264 absolwentów liceum i 231 absolwentów technikum, a także 96 absolwentów z lat poprzednich.

Egzamin maturalny obejmuje przedmioty obowiązkowe oraz dodatkowe, składa się z części pisemnej oraz ustnej. Część pisemna na poziomie podstawowym (język polski, matematyka oraz język obcy nowożytny) odbędzie się od 7 do 24 maja, natomiast część ustna (język polski i język obcy nowożytny) przeprowadzona zostanie od 11 do 25 maja.

Każdy absolwent przystępuje obowiązkowo do części pisemnej egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, jednak jego wynik nie wpływa na zdanie matury. Maturzyści, którzy z przyczyn zdrowotnych lub losowych, nie mogli przystąpić do egzaminu w maju, mają możliwość zrobienia tego w terminie dodatkowym od 3 do 17 czerwca. Termin poprawkowy CKE wyznaczyła na 20 sierpnia - część pisemna i 21 sierpnia - część ustna.

Ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego zostaną ogłoszone 9 lipca. Tego samego dnia okręgowe komisje egzaminacyjne przekażą szkołom świadectwa i informacje o wynikach egzaminu. Ostateczne wyniki egzaminu maturalnego (uwzględniające egzaminy poprawkowe) zostaną ogłoszone 10 września, zgodnie z komunikatem Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

W pięciu szkołach powiatu kołobrzeskiego do matury przystąpi 495 osób – tegorocznych absolwentów. W tym roku, abiturienci muszą przystąpić do dwóch – obowiązkowych egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego. Osoby przystępujące do egzaminu maturalnego muszą także obowiązkowo przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Aby zdać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik egzaminu z przedmiotu do wyboru nie wpływa na uzyskanie świadectwa maturalnego (nie ma progu zaliczeniowego), służy tylko przy rekrutacji na studia.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama