Scattered Clouds

14 maja 2024    |    Imieniny: Maciej, Bonifacy, Dobiesław
14 maja 2024
    Imieniny: Maciej, Bonifacy, Dobiesław

Dla nich rok szkolny już się zakończył [foto]

517 tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych zakończyła rok szkolny, kierując się ku nowym wyzwaniom i możliwościom. Wśród uczniów klas maturalnych, którzy ukończyli kolejny etap swojej nauki, na uroczystych apelach najlepsi z najlepszych odbierali zasłużone wyróżnienia oraz serdeczne gratulacje za osiągnięte wyniki w nauce. Niezwykle inspirujący jest fakt, że do matury przystąpi 495 uczniów, gotowych na kolejny etap swojej edukacji i życiowych wyzwań.

Jak co roku starosta Tomasz Tamborski, oraz wicestarosta Jacek Kuś wręczali nagrody najlepszym abiturientom. To zaszczytne wyróżnienie otrzymali także ci, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce:

Wiktor Ziegler z I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu, uzyskując imponującą średnią ocen na poziomie 5,87.
Laura Maryszewska z Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu, prezentując średnią ocen na poziomie 5,47.
Małgorzata Chmielewska z Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków Marynarzy w Kołobrzegu, osiągając średnią ocen na poziomie 5,31.
Wiktoria Nowakowska z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu, z wynikiem średniej ocen na poziomie 5,00.
Julia Radzikowska z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie, również z wynikiem średniej ocen na poziomie 5,00.

Na zakończenie, starosta Tomasz Tamborski życzył abiturientom jak najlepszych wyników maturalnych oraz pomyślności i sukcesów na ich kolejnych etapach edukacyjnych, na wybranych przez nich uczelniach. Nie można zapomnieć o szczególnych podziękowaniach, które skierowano również do rodziców maturzystów. To właśnie ich ogromny wkład i wsparcie odegrało kluczową rolę w kształtowaniu postawy oraz charakteru ich dzieci.