Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zobacz na co możesz oddać swój głos w Budżecie Obywatelskim [wideo]

Dziś ogłoszono listę projektów, na które mieszkańcy Kołobrzegu będą mogli głosować w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Prezydent miasta Anna Mieczkowska podkreśliła wyjątkową wartość tej inicjatywy, która umożliwia mieszkańcom realny wpływ na rozwój i kształtowanie przestrzeni miejskiej.

Budżet Obywatelski to nie tylko narzędzie do realizacji konkretnych projektów, ale przede wszystkim okazja do współtworzenia miasta zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami jego mieszkańców. To Państwo najlepiej wiedzą, co w naszym otoczeniu wymaga poprawy, jakie inicjatywy mogą uczynić nasze życie bardziej komfortowym, bezpiecznym i przyjemnym.” – powiedziała prezydent Mieczkowska.

Mieszkańcy mają do dyspozycji 1 milion złotych. Zgłoszono 15 projektów, z których 9 zostało dopuszczonych do głosowania, o łącznej wartości 2 675 600,40 zł. Głosowanie potrwa od 31 maja godz. 8.00 do 13 czerwca godz. 8.00.
Uprawnieni do Głosowania: Mieszkańcy Kołobrzegu, w tym niepełnoletni z zgodą opiekuna prawnego. Uprawnienie ustala się na podstawie bazy danych osób zameldowanych na pobyt stały lub czasowy.
Forma Głosowania: Wyłącznie elektronicznie, za pomocą aplikacji na stronie internetowej www.bo.kolobrzeg.pl. Lub Urząd Miasta Kołobrzeg, pokój 110 (I piętro) w godzinach pracy urzędu.
2 czerwca, w godz. 12.00 – 16.00 na Skwerze Pionierów podczas Festiwalu Organizacji Pozarządowych „Poznajmy się”.

Wyniki: Zostaną ogłoszone do 18 czerwca 2024 r.

Lista Zakwalifikowanych Projektów:

Projekt nr 1 "MARIAN KOLEKCJONER" Postawienie rzeźby na "Skwerze Pionierów" przy Alejce Kolekcjonerskiej
Projekt nr 2 DefiCity – Bezpieczne miasto Kołobrzeg - Defibrylatory AED w miejscach publicznych
Projekt nr 3 Rewitalizacja fontanny w parku im. Antoniego Szarmacha w dzielnicy Zachodniej Kołobrzegu
Projekt nr 4 Strefa aktywności i wypoczynku ul. Jedności Narodowej (os. Maciejówka)
Projekt nr 5 WAKACYJNE KINO PLENEROWE
Projekt nr 6 Roztańczony Kołobrzeg - wieczory taneczne na Skwerze Pionierów
Projekt nr 7 „Psi wybieg Gucio”
Projekt nr 8 Toaleta automatyczna przy parku im. Generała J.H. Dąbrowskiego
Projekt nr 9 Mobilne miasteczko ruchu dla SP nr 4 i SP nr 9

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w głosowaniu i wspólnego kształtowania przyszłości naszego miasta!

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama