Moderate Rain

20 maja 2024    |    Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
20 maja 2024
    Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Sukcesy zawodników Sztormu, 17 razy stawali na podium!

Tradycyjnie już jak od wielu lat lekkoatleci KMKL Sztorm zainaugurowali sezon lekkoatletyczny Mistrzostwami MKS, patronem imprezy był WSZS w Szczecinie, a rolę gospodarza przejął w tym roku Złocieniec. (rok temu organizatorem był Kołobrzeg). Zawodnicy Sztormu uczestniczący w imprezie uzyskali wiele medali i co cieszy rekordów życiowych. Lekkoatleci Sztormu w tych zawodach 17 razy stawali na podium. Plon medalowy mógłby być o wiele większy, ale z różnych przyczyn zabrakło kilku czołowych zawodników w tym dwójki medalistów mistrzostw kraju. Bardzo pozytywnie należy ocenić też start młodzików oraz 13-latków którzy rywalizowali ze starszymi rywalami .

Złote medale: ( U 20) Nadia Dorobisz 100m, Julia Marchlewska w dal, Julia Stawicka oszczep, Radosław Chojnacki kula, Marcel Chomicz w dal. (U 18) Karolina Nowakowska 100m , Karolina Makowska 1000 m, Olgierd Popielarski 100m , Tomasz Karbarczyk oszczep. ( U 16) Robert  Burtowy 300 m.
Srebrne medale: (U18) Tamila Babynina wzwyż, (U16) Oliwia Szulerecka oszczep, Jakub Zgórski 600m.
Medale brązowe (U18) Amelia Klukowska 100m, Oliwia Sendrowska 600m, Tomasz Bartha 1000 m. (U 12) Feliks Suder –Maksymowicz 60 m. Należy wyróżnić też sprinterów którzy przeszli biegi eliminacyjne na 100m i wywalczyli miejsca finałowe: Lena Skowrońska, Maja Pawlak Bartosz Wolniewicz, I Krzysztof Sienkiewicz.