Overcast Clouds

8°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Bernadeta Borkowska o sprawie alei lipowej na ul. Kolejowej

Po naszym artykule i po ostatniej sesji nadzwyczajnej Rady Gminy Ustronie Morskie, informację dla mieszkańców otrzymaliśmy od wójta gminy - Bernadety Borkowskiej.

Szanowni Mieszkańcy

Podczas wtorkowej (12 lipca) nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Ustronie Morskie, ustrońscy radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Powiatem Kołobrzeskim dotyczącego wspólnej realizacji przebudowy drogi powiatowej nr 3322Z, tj. ul. Kolejowej w Ustroniu Morskim. Oznacza to, że gmina ma dostarczyć kompletny projekt budowlany, a powiat jako inwestor będzie ubiegać się o dofinansowanie. Strony uzgodniły, że inwestycja będzie dotyczyć tylko i wyłącznie odcinka ulicy Kolejowej od ulicy Rolnej do Słonecznej.

Wzdłuż tego fragmentu drogi rośnie około 30 drzew. Pozostała część nie będzie w tym etapie remontowana.

Powyższe ustalenia to efekt rozmów prowadzonych z mieszkańcami. Podczas ostatniego spotkania, które odbyło się 26 maja, przedstawiany był projekt budowlany zakładający remont tzw. alei lipowej. Kluczowym odcinkiem drogi jest wyjazd z ulicy Słonecznej w stronę ulicy Rolnej. W trosce o bezpieczeństwo kierowców oraz pieszych, a także zapewnienie sprawnej komunikacji dla ochotniczej straży pożarnej z Ustronia Morskiego, podjęliśmy decyzję o przebudowie wskazanego odcinka. Gminie zależy na zachowaniu jak największej liczby drzew. Aleja od ulicy Słonecznej w kierunku drogi krajowej numer 11 zostanie nietknięta.

Inwestycja w pierwszym etapie będzie realizowana w 2023 r., a Powiat Kołobrzeski zobowiązuje się wystąpić o dofinansowanie tej inwestycji w 2022 r. Jeśli inwestor nie pozyska wymaganych środków, prace rozpoczną się dopiero w 2024 roku. Koszty kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzgodnieniami poniesione zostaną przez Gminę Ustronie Morskie. Natomiast koszty robót budowlanych poniesione zostaną przez Powiat Kołobrzeski oraz z dofinansowania pochodzącego ze źródeł zewnętrznych.

W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Komisji Dialogu Społecznego ds. kształtowania zieleni i ochrony przyrody. Podczas rozmów temat przebudowy ulicy Kolejowej na pewno będzie szczegółowy omówiony, a wnioski zostaną przekazane do opinii publicznej.reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama