Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

26 lutego 2024    |    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
26 lutego 2024    
    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Stanowcze stanowisko Zarządu Powiatu w sprawie wycinki w Ustroniu

W związku z dużą krytyką pomysłu wycinki zabytkowych lip na ulicy Kolejowej w Ustroniu Morskim (przeczytaj), swoje stanowisko podjął dziś na posiedzeniu Zarząd Powiatu. Po tym spotkaniu, wydane zostało oświadczenie, które przesłała nam rzeczniczka starosty - Marlena Wachowska:

"W dniu dzisiejszym, kwestia wykonania inwestycji drogowej na ulicy Kolejowej w Ustroniu Morskim była omawiania na posiedzeniu Zarządu Powiatu. Przypomniano m.in., że inwestycja jest realizowana na wniosek gminy oraz że pełna i całkowita odpowiedzialność za kształt projektu technicznego, w tym również uzgodnień co do drzew, należy do Gminy Ustronie Morskie, która zawarła umowę z biurem projektowym. Zarząd Powiatu pragnie stanowczo podkreślić, że projekt może zawierać również rozwiązania alternatywne lub zamienne bez konieczności wycinki lip. Co więcej, kształt projektu nie został do tej pory w ogóle przedstawiony Zarządowi. Rozwiązaniem alternatywnym, które widzi Zarząd Powiatu, jest np. możliwość przejęcia drogi przez gminę, a wtedy ulica Kolejowa jako gminna może posiadać inne parametry, w tym mniejszą szerokość, aby spełniać wymogi techniczne dla tego typu dróg, niezbędne przy projektowaniu przebudowy. W tym przypadku Zarząd jest również skłonny do współfinansowania wkładu własnego gminy, udzielając jej pomocy finansowej. Należy również zwrócić uwagę, że ulica Kolejowa jest wpisana do Gminnej Ewidencji Zabytków i projekt musi korelować z zapisami ochronnymi dla tego terenu, co powinien uwzględnić w swoich założeniach zarówno wójt Ustronia Morskiego, jak i biuro projektowe".

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama