29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

borkowska ustronie

Z 10-dniowym opóźnieniem w Biuletynie Informacji Publicznej ukazała się informacja o powołaniu zastępca wójta gminy Ustronie Morskie. 21 grudnia, Bernadetta Borkowska wydała zarządzenie o powołaniu zastępcy wójta. Funkcję tę obejmie Sylwia Halama, dotychczasowy kierownik Referatu Organizacyjno-Administracyjnego Urzędu Gminy Będzino. To zarządzenie zostało opublikowane dopiero w dniu dzisiejszym. Co więcej, temat powołania nowego stanowiska w Urzędzie Gminy w postaci zastępcy wójta, nie stanął na sesji Rady Gminy Ustronie Morskie, ani nie dowiedziała się o tym opinia publiczna.

O sprawę zapytaliśmy wójt Bernadettę Borkowską. Jak nam powiedziała, obecnie nie ma sekretarza gminy, przebywa na zwolnieniu lekarskim, a ktoś musi w urzędzie pracować. Dlatego do pomocy, Borkowska powołała zastępcę, ale jak mówi, to tylko funkcja okresowa i po uregulowaniu spraw związanych z funkcją sekretarza, mają być kolejne zmiany w urzędzie.