Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

21 września 2023    |    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
21 września 2023    
    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Inwestycje drogowe w gminie Rymań

Gmina Rymań po uzyskaniu promes na realizację zadań inwestycyjnych w ramach Rządowego Funduszu "Polski Ład": Program Inwestycji Strategicznych, podpisała umowy z wykonawcami: Zakładem Robót Inżynieryjnych i Wodno-Melioracyjnych,  Andrzejem Zakrzewski oraz Przedsiębiorstwem Produkcyjno – Usługowo – Handlowym DROKON,  Kazimierzem Jasik Sp. J. na realizację inwestycji pn:
- „Budowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Rymań” obejmują przebudowę ulicy Szkolnej, Nowej, Słonecznej i Wrzosowej w Rymaniu oraz przebudowę drogi wewnętrznej w Gorawinie.
- „Budowa i modernizacja dróg w Gminie Rymań” to projekt, w ramach którego zostanie przebudowana droga wewnętrzna wraz ze zjazdem z drogi powiatowej w Drozdowie oraz droga wewnętrzna na odcinku 0,8km wraz ze zjazdem z drogi powiatowej w Petrykozach.

Zadania realizowane będą w formie „zaprojektuj i wybuduj”, gdzie w pierwszym etapie wykonawca będzie musiał dokonać inwentaryzacji stanu istniejącego, wykonać wymagane pomiary i badania konieczne do opracowania rozwiązań projektowych, wykonać projekt budowlano-wykonawczy, opracować materiały niezbędne do uzyskania stosownych uzgodnień, pozwoleń i ostatecznie uzyskać decyzję administracyjną umożliwiającą realizację zadania. Kolejnym etapem będzie realizacja  przedmiotowego projektu czyli budowa dróg.

Planowany termin zakończenia inwestycji przewiduje się na maj 2023 roku. Wartość obu inwestycji  opiewa na kwotę 9 895 771,86 zł,  kwota dofinansowania to. 9 400 983,27 złotych.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama