30 kwietnia 2024    |    Imieniny: Marian, Katarzyna, Jakub
30 kwietnia 2024
    Imieniny: Marian, Katarzyna, Jakub

Czesław Hoc: My się nie obrażamy na demokrację [wideo]

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości i Centroprawicy spotkali się dziś z dziennikarzami aby podsumować ostatnią kampanię wyborczą. Poseł Czesław Hoc podziękował za wszystkie głosy oddane na listy oraz jego jako kandydata na prezydenta. Poseł mówił o tym, że nie było sukcesu, ale i też porażki.

Podczas konferencji przedstawiono wszystkich radnych zasiadających zarówno w Radzie Miasta, Powiecie, jak i Sejmiku Województwa. Każdy z nowych radnych zabrał głos i opowiedział kilka słów o sobie i planach. Podziękowano za wsparcie w zakresie umieszczania banerów i plakatów. Kampania PiS była skromna ze względu na ograniczone finanse oraz trudności z pozyskaniem ścian i nośników informacyjnych, które były już wykorzystane przez inne strony. Dodatkową barierą było wysokie finansowe wymaganie za wynajęcie przestrzeni czy ściany do reklamy. Zdecydowano się skoncentrować na bezpośrednim kontakcie z wyborcami.  Na spotkaniu nie poinformowano, kto zostanie przewodniczącym klubu, zarówno w mieście, jak i powiecie. Jak dodał poseł Czesław Hoc, rozmowy w tej sprawie są jeszcze prowadzone.

Nowo wybrany radny Piotr Buda powiedział : Jako nowy radny, (...)zobowiązuję się do pełnienia tej funkcji w sposób transparentny, uczciwy, bez zobowiązań i powiązań, bo jak wiemy ściany potrafią zobowiązać. (...)  debata, rozmowy, dyskusje będą merytoryczne, a podejmowane działania będą wyłącznie kierowane dla dobra społeczeństwa, nie dla deweloperów pani prezydent, ale wspólnoty lokalnej.

Barbara Aściukiewicz opowiedziała o genezie powstania jej hasła wyborczego. Dlaczego Śląska Babka? Odpowiedź w materiale wideo.