Broken Clouds

27 kwietnia 2024
    Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Chcą walczyć o szkołę w Słoneczku, ma być zlikwidowana [wideo]

W sobotę odbyła się konferencja prasowa radnych Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy poinformowali, że na ostatniej sesji sejmiku została podjęta uchwała o likwidacji szkoły. Marszałek Geblewicz zachowywał się skandalicznie nie raczył odpowiadać na pytanie, ograniczył debatę, zbył pytania Henryka Carewicza - mówili radni na konferencji. Czesław Hoc wspominał, że Platforma Obywatelska znana jest ze zwijania Polski powiatowej, teraz zwinęła szpital uzdrowiskowy Słoneczko oraz szkołę w nim istniejącą. Nie zgadzamy się na te działania w aspekcie społecznym zdrowotnym i edukacyjnym. Pracuje tu doświadczona kadra. Żądamy aby marszałek Geblewicz przestał być osobą wszystko wiedzącą i mogącą - dodał Hoc.

W związku z tym została sporządzona interpelacja w której radni zadali kilka pytań :
Jak od 1 września 2023 będzie funkcjonował Szpital Uzdrowiskowy Słoneczko, Nabór został zawieszony od 1 września 2022, a samorząd wojewódzki otrzymywał nadal subwencję oświatową w jaki sposób te środki zostały wykorzystane. Czy z związku z likwidacją szkoły nastąpią zwolnienia pracowników?  Co dalej ze sprzętem i pomocami dydaktycznymi. Jaka działalność edukacyjna będzie tu prowadzona. Oraz czy Zarząd Województwa przewiduje prowadzenie działalności komercyjnej w pomieszczeniach likwidowanej szkoły.

Na konferencji głos zabrał również Maciej Bejnarowicz pytając : Czy milczenie prezydent Anny Mieczkowskiej to symbol? Pani prezydent mam nadzieję, że się wstydzi tego co zrobili jej koledzy i koleżanki. Partia platformy w tym mieście jawi się jako partia likwidacji rzeczy, które mają służyć ludziom, a w tym przypadku dzieciom - dodaje Bejnarowicz

Szpital sukcesywnie wygaszano zmniejszając ilość dzieci, teraz zostało ono całkowicie wygaszone. Radni na konferencji mówili również, że są tu po to by bronić dzieci, które nie są w stanie przyjechać i protestować, reprezentujemy grupę najmłodszych, którzy nie będą mogli skorzystać z leczenia w Kołobrzegu. Kierujemy się dobrem dzieci, których nikt nie broni oprócz nas.

Więcej w materiale wideo.