16 maja 2024    |    Imieniny: Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław
16 maja 2024
    Imieniny: Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

perły powiatu kołobrzeg

Za nami kolejna już Gala Pereł Powiatu, która odbyła się w hotelu "Diune". Zgromadziła ona wielu znakomitych gości, a spotkanie poprowadziła Katarzyna Pakosińska. - Jestem po prostu dumny, że są w Kołobrzegu i w naszym powiecie takie przedsięwzięcia jak ta, gdzie kolejny raz, kolejny rok, spotykamy się razem, ponad podziałami politycznymi, społecznymi, biznesowymi czy środowiskowymi. Razem bez względu na poglądy, na odmienności i na różnice. Jednego wieczora jesteśmy wspólnotą, która potrafi razem doceniać i cieszyć się z sukcesów naszych mieszkańców, naszych wspólnych triumfów - mówił w swoim przemówieniu starosta Tomasz Tamborski.

Pierwsza z Pereł, o wymiarze społecznym, została przyznana w uznaniu za działanie, jako zawodowa rodzina zastępcza i pełnienie funkcji jedynego powiecie kołobrzeskim pogotowia rodzinnego, za działalność na rzecz upowszechniania rodzinnych form opieki zastępczej nad dziećmi pozbawionymi opieki, za upowszechnianie i ochronę praw dziecka oraz udzielanie pomocy rodzinom w trudnej sytuacji życiowej. Otrzymała ją Genowefa Zawadzka, prezes Stowarzyszenia na rzecz Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych „Słoneczko”. Druga Perła Powiatu o wymiarze gospodarczym, za działalność na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego, wsparcie rynku pracy, pozyskiwanie funduszy unijnych oraz za działalność promującą Powiat Kołobrzeski poprzez wzbogacenie oferty turystycznej i stworzenie największego parku rozrywki w naszym regionie powędrowała do Pomerania Fun Park z Pyszki. Ostatnia statuetka, nagroda Starosty Kołobrzeskiego Perła Powiatu o wymiarze społecznym, za działania na rzecz przeciwdziałaniu przemocy, w tym realizację programów terapeutycznych oraz korekcyjno-edukacyjnych dla ofiar i sprawców przemocy, ze szczególnym uwzględnieniem przemocy w rodzinie, za wyrównywanie szans osób i grup słabszych, w tym osób ze środowisk patologicznych, zaniedbanych społecznie i kulturowo oraz za pomoc ofiarom przestępstw, wspieranie dzieci i ich rodzin, trafiła do Fundacji Na Przekór Przeciwnościom.