29 kwietnia 2024    |    Imieniny: Piotr, Robert, Bogusław
29 kwietnia 2024
    Imieniny: Piotr, Robert, Bogusław

Polonia Warszawa - Kotwica Kołobrzeg, bramka w 1 minucie

Kotwica Kołobrzeg, lider 2 ligi, gra dziś mecz wyjazdowy z Polonią Warszawa. To dzisiejszy hit kolejki, gdy dwaj beniaminkowie 2 ligi stanęły naprzeciw siebie na warszawskim boisku. Kotwica rozpoczęła to spotkanie z przytupem. Już w 1 minucie rozpoczęliśmy prowadzenie po bramce Damiana Kostkowskiego. Najważniejsze wydarzenia ze stadionu będziemy opisywać na naszym portalu.

1 minuta: 0:1, bramka Damian Kostkowski

Przez pierwszy kwadrans można było zobaczyć badanie się obu drużyn. Doszło do zderzenia kapitana kołobrzeskiej drużyny z zawodnikiem gospodarzy. Trzeba było mu udzielić niewielkiej pomocy i wrócił na boisko.

16 minuta: Jakub Lemanowicz wybija piłkę z rzutu rożnego dla Kotwicy

17 minuta: 1:1 bramkę dla Polonii Warszawa zdobywa Krzysztof Koton, była to szybka odpowiedź po rzucie rożnym w wykonaniu gości

18 minuta: próba odpowiedzi w wykonaniu Kotwicy Kołobrzeg, ale Jakub Lemanowicz wybija piłkę z pola karnego spod nóg zawodnika gości

23 minuta: groźnie wyglądająca akcja pod bramką Kotwicy, piłkę wybija jednak Marcin Kluska z Polonii

28 minuta: podanie w pole karne w wykonaniu Macieja Kowalskiego-Haberka, ale stracona szansa dla gospodarzy

34 minuta: świetna akcja Kotwicy, szybka akcja Jakub Lemanowicza i rzut rożny dla biało-niebieskich

35 minuta: kolejny rzut rożny dla Kotwicy, słupek, a potem piłka odbija się od poprzeczki, a bramkarz Polonii Jakub Lemanowicz leży przy bramce, jest mu udzielona pomoc, sędzia gola Kotwicy nie odgwizdał

38 minuta: na boisko wkraczają ratownicy medyczni, udzielają pomocy bramkarzowi gospodarzy, który podczas interwencji uderzył głową w słupek

41 minuta: boisko na noszach opuszcza Jakub Lemanowicz, zastępuje go w bramce Polonii Michał Brudnicki

42 minuta: sędzia wznawia spotkanie po krótkiej przerwie

46 minuta: sędzia dolicza aż 8 minut do czasu gry w pierwszej połowie

47 minuta: rzut rożny dla Kotwicy, ale nie udało się rozegrać tego fragmentu gry

49 minuta: rzut rożny dla Polonii, pierwszy w tym spotkaniu, ale piłkę bez problemu wyłapuje Oskar Pogorzelec

51 minuta: próba zaskoczenia bramkarza Polonii przez Kotwicę, ale udało mu się wybić piłkę

54 minuta: świetna akcja Kotwicy Kołobrzeg, Grzegorz Goncerz uderza na bramkę, piłka wybita, a sędzia kończy I połowę

I połowa: 1:1
Remis ze wskazaniem na Kotwicę. Mieliśmy więcej akcji, graliśmy lepszą, szybką piłkę. Strata bramki spowodowała szybką odpowiedź gości, przerwaną urazem bramkarza Polonii. Pod koniec doliczonego czasu gry, Kotwica miała szansę podwyższyć na 1:2, ale tylko szczęście uratowało drużynę gospodarzy przed zejściem ze straconymi dwoma bramkami do szatni. Widać moc kołobrzeskiej drużyny, ale czarne koszule pokazały, że nie zamierzają się temu biernie przyglądać i potrafia szybko zaatakować. Jak na razie, hit kolejki eWinner 2 Ligi jak najbardziej na ten tytuł zasługuje.

45 minuta: Kotwica bez zmian w składzie po I połowie

49 minuta: Grzegorz Goncerz strzela na bramkę Polonii, ale bez skutku

57 minuta: szybki atak Polonii na bramkę Kotwicy, piłka wybita wślizgiem i rzut rożny dla Polonii

58 minuta: błąd Kotwicy, strzał Michała Fidziukiewicza, który mógł się zakończyć fatalnie dla gości, mamy duże szczęście...

62 minuta: błąd Polonii, szybkie uderzenie na bramkę, ale broni Michał Brudnicki

64 minuta: świetna akcja czarnych koszul, kolejna już pod bramką Kotwicy, ofiarne wygrzebanie piłki spod nóg zawodnika gospodarczy przez Oskara Pogorzelca

65 minuta: kolejny strzał na bramkę Pogorzelca

66 minuta: zmiany w zespole Kotwicy - aż 3 zawodników zmienia trener Marcin Płuska

67 minuta: Krzysztof Koton strzela na bramkę Kotwicy, ale za słabo - borni Pogorzelec

Mecz zaczyna się toczyć pod dyktando gospodarzy, Polonia regularnie zapuszcza się na połowę Kotwicy i nie daje się wybić z rytmu

71 minuta: rajd Pawła Łysiaka w kierunku bramki Polonii, ale powstrzymany

73 minuta: rzut rożny dla Polonii Warszawa, Kotwica wybija piłkę

74 minuta: dwie zmiany w zespole gospodarzy, 1 zmiana w zespole gości, Kotwica wykorzystała już 5 zmian w tym meczu

77 minuta: żółta kartka za faul dla Adam Pazio z Polonii

79 minuta: rzut rożny dla Polonii, główkuje Damian Kostkowski i odsuwa niebezpieczeństwo od naszej bramki

80 minuta: żółta kartka prawdopodobnie dla Michała Kozajdy z Kotwicy

81 minuta: Kluska zatrzymany przez Kostkowskiego w rajdzie na bramkę Kotwicy

85 minuta: spada tempo gry, dośrodkowanie Kotwicy w pole karne, ale zabrakło wykończenia

86 minuta: kolejna zmiana w drużynie gospodarzy

88 minuta: rzut wolny dla Polonii, ale Kotwica radzi sobie z tym stałym elementem gry

89 minuta: kolejny rzut wolny dla Polonii, tym razem bliżej bramki Kotwicy, 3-osobowy mur i wrzutka Polonii, ale bez szans

90 minuta: cud w bramce Kotwicy, świetna obrona Oskara Pogorzelca w krytycznej sytuacji, sędzia dolicza 2 minuty

92 minuta: żółta karta dla Marcińca z Polonii, Kotwica szykuje się do stałego elementu gry, Michał Cywiński nad Bramką

93 minuta: sędzia kończy spotkanie

POLONIA WARSZAWA - KOTWICA KOŁOBRZEG 1:1

Podsumowując, było to dobre spotkanie w wykonaniu Kotwicy, zwłaszcza pierwsza połowa. Trochę szkoda straconej w 17 minucie bramki, bo być może to spotkanie wyglądałoby inaczej. Widoczna słabsza gra Kotwicy w drugiej połowie. Przez część meczu bramkarz Polonii stał nudząc się w polu karnym. Czarne koszule wstrzeliwały się w bramkę gości i w 90 minucie były najbliżej strzelenia 2drugiej bramki, ale Oskar Pogorzelski uratował Kotwicę i dzięki niemu biało-niebiescy mają obecnie 29 punktów i nadal po 11 rozegranych spotkaniach nie przegrali ani jednego.