Overcast Clouds

8°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, historia,Polacy,obóz,las kołobrzeskiJest wiele ciekawych miejsc w Kołobrzegu, do których dostęp jest znacznie utrudniony. Mają one jednak duże znaczenie dla historii miasta i naszego kraju.


Tym razem, wspólnie z Tomkiem Łowkiewiczem, sekretarzem Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, wybraliśmy się do Kołobrzeskiego Lasu, przez bagna otaczające miasto od wschodu. W okresie wojen nowożytnych, znacznie utrudniały one podejście obcym wojskom pod Twierdzę Kołobrzeg. TOnZ realizuje projekt "Bliżej Historii", dofinansowany przez Urząd Miasta Kołobrzeg i postanowiliśmy pokazać, jak obecnie wyglądają tereny, na których w 1807 roku znajdował się obóz polski. Stacjonował tam 1 Pułk Piechoty pod dowództwem księcia pułkownika Antoniego Sułkowskiego. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka audycji "Opowieści o Kołobrzegu".

 


Tomek Łowkiewicz podczas realizacji audycji.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama