15 maja 2024    |    Imieniny: Zofia, Jan, Izydor
15 maja 2024
    Imieniny: Zofia, Jan, Izydor

Kołobrzeg - najlepszą miejscowością nad morzem

Wyczekiwane wyniki Zimowych Gwiazd Travelist 2024 są już dostępne. Polacy oddali swoje głosy, wybierając najatrakcyjniejsze miejsca i atrakcje na zimowe wypady. Eksperci z Magazynu Travelist.pl starannie ocenili i zestawili te miejsca, a teraz oto zwycięzcy:

Zakopane – Król Zimy  Na pierwszym miejscu podium wśród miejscowości górskich znajduje się Zakopane. To nie tylko zimowa stolica Polski, ale również prawdziwa gwiazda. Co roku przyciąga rzesze turystów spragnionych „prawdziwej” zimy – pełnej białego puchu, smakującej oscypkiem i kwaśnicą. W otoczeniu śnieżnych szczytów i przy akompaniamencie góralskiej muzyki, Zakopane staje się magicznym miejscem dla miłośników zimowych przygód.

Dolnośląska Perła  Karpacz zajmuje drugie miejsce na podium. To urokliwe miasteczko w Karkonoszach, gdzie Liczyrzepa, legendarny Duch Gór, czuwa nad klimatem i urokiem. Bliskość Czech oraz doskonała infrastruktura w ośrodkach narciarskich przyciągają turystów. Karpacz to miejsce, które warto odwiedzić, nie tylko dla pięknych widoków, ale także dla niepowtarzalnej atmosfery.

Na trzecim miejscu podium znajduje się Szklarska Poręba. Te magiczne Karkonosze są równie urokliwe jak Tatry, ale bardziej dostępne dla przeciętnego turysty. Przygotuj się na niezapomniane widoki, wspaniałe szlaki i bliskość natury.

Najpopularniejszy Kurort Nad Morzem: Kołobrzeg. W plebiscycie Zimowych Gwiazd Travelist 2024, Kołobrzeg zdobył pierwsze miejsce i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium. Co sprawiło, że to miasto wygrało serca turystów? Odpowiedź jest prosta: brak miejsca na nudę!

Kołobrzeg – Miasto z Drugą Najpiękniejszą Plażą  Kołobrzeg może poszczycić się drugą najpiękniejszą plażą w Rankingu Polskich Plaż 2023. To miejsce, gdzie piasek spotyka morze, a widoki zapierają dech w piersiach. Ale to nie tylko plaża przyciąga turystów. Wyjątkowa Starówka, uroczy Nadmorski Park Zdrojowy, Latarnia Morska oraz Skansen Morski to tylko niektóre z atrakcji, które czarują odwiedzających. Nie można też zapomnieć o fascynujących muzeach, takich jak Muzeum Oręża Polskiego i Muzeum 6D Maszoperia.

Perła Nadmorska  Gdańsk zajmuje drugie miejsce na podium. To miasto o bogatej historii, gdzie współczesność splata się z przeszłością. Fontanna Neptuna, Park Oliwski, Westerplatte – to tylko niektóre z miejsc, które warto odwiedzić. Gdańsk to także kultowe spoty, które przyciągają turystów przez cały rok.

Hel, jeden z 15 najbardziej zdumiewających półwyspów świata według serwisu The World Geography, to miejsce dzikości i tajemniczości. Przyroda, plaże, latarnia morska – to wszystko sprawia, że Hel jest wyjątkowy. A bliskość Trójmiasta dodaje mu atrakcyjności.

Zakopane, Kołobrzeg, Szczyrk Mountain Resort i Termy Chochołowskie – to te miejsca zajęły pierwsze miejsca w plebiscycie na Zimowe Gwiazdy Travelist 2024. Pełna klasyfikacja znajduje
się na stronie https://magazyn.travelist.pl/zimowe-gwiazdy-travelist-2024-lista-zwyciezcow/