16 maja 2024    |    Imieniny: Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław
16 maja 2024
    Imieniny: Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

Wspólnota Samorządowa prezentuje kandydatów w wyborach 7 kwietnia

Dziś po południu odbyła się konwencja wyborcza Wspólnoty Samorządowej - formacji, która będzie walczyła o poparcie mieszkańców w zbliżających się wyborach samorządowych. Jak mówił lider Wspólnoty - Jacek Kuś, wiele osób chciało zaangażować się w projekt samorządowy, ale nie chciało iść do wyborów z partią polityczną. Stąd powstanie czegoś nowego, co pozwoli połączyć lewicowe ideały, ale także samorządową klasę. Jak przypominał Kuś, Nowa Lewica od kilku lat była zaangażowana w rządzenie miastem i powiatem. - To już ponad 6 lat. To było bardzo dobre 6 lat dla wszystkich kołobrzeżanek i kołobrzeżan. To co nas połączyło, to właśnie podobne spojrzenie na wspólnotę samorządową. Postawiliśmy sobie wtedy cel, że obieramy kurs, niezależnie od tego ile będzie w skali Beauforta, obieramy kurs na mieszkańców - mówiła podczas konwencji prezydent Anna Mieczkowska, która jako starająca się o reelekcję kandydatka, ma w tym poparcie Wspólnoty Samorządowej, a z list komitetu prezydenta do Rady Miasta Kołobrzeg będą także startować lewicowi kandydaci.

Z poparciem Wspólnoty o poparcie wyborców będą także walczyć kandydaci na wójtów poszczególnych gmin i burmistrza: Jerzy Wolski - kandydat na wójta gminy Kołobrzeg, Mirosław Terlecki - kandydat na wójta gminy Rymań, Marek Dołkowski – kandydat na wójta gminy Siemyśl, Grzegorz Starczyk – kandydat na wójta gminy Dygowo, Kamil Lepa – kandydat na wójta gminy Ustronie Morskie, Marcin Pawlak – kandydat na burmistrza Gościna.

Jednocześnie Wspólnota Samorządowa startuje w wyborach do Rady Powiatu Kołobrzeskiego. Pełne listy zostaną wystawione we wszystkich czterech okręgach. Podczas konwencji zaprezentowano poszczególnych kandydatów. - Celem naszym jest to, abyśmy zrealizowali swoje marzenia, ale dzisiaj musimy mieć w sobie siłę i zrobić energicznie tą kampanię - mówił Jacek Kuś. Więcej w materiale wideo.