Few Clouds

15 maja 2024
    Imieniny: Zofia, Jan, Izydor

mieczkowska kołobrzeg

Iwona Roguska, dotychczasowy starszy inspektor w Wydziale Organizacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego (pracowała w biurze podawczym w budynku przy ul. Gryfitów), wygrała konkurs na naczelnika Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Kołobrzeg na czas określony (obecny naczelnik przebywa na zwolnieniu lekarskim). Nadmienianie, że Iwona Roguska brała aktywny udział w kampanii wyborczej obecnej prezydent Anny Mieczkowskiej, jest niepotrzebne, gdyż było ją widać na wielu zdjęciach i materiałach, które publikowaliśmy na naszym portalu.

W całej sprawie najciekawsze jest to, że żeby zostać głównym specjalistą w Biurze Prezydenta, trzeba mieć wyższe kwalifikacje, niż aby zostać naczelnikiem wydziału. W tym wypadku, istotne były tylko dwie kwestie: wykształcenie wyższe w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym i nauce (nawet nie dylom magistra...) i co najmniej 5 letni staż pracy, w tym co najmniej 3 letni staż pracy w jednostkach samorządu terytorialnego lub w jednostkach pomocy społecznej lub wykonywanie przez co najmniej 3 lata działalności gospodarczej w zakresie wykonywania usług z obszaru pomocy społecznej, określonych w ustawie o pomocy społecznej (główny specjalista nie musiał pracować w administracji - bo nie pracował i nie mógłby wygrać konkursu, a te przecież jak wiemy, nie mogą być ustawiane...). Tu, zbędne było także doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, widać temu naczelnikowi nie jest ono potrzebne. Chcielibyśmy zapytać Annę Mieczkowską o komentarz w tej sprawie i jak to się ma do jej deklaracji o apolityczności jej urzędu, ale pani prezydent z naszą redakcją nie rozmawia, więc nie będzie pytania i nie będzie odpowiedzi. Tej, czytelnicy muszą udzielić sobie sami.

Fot. Facabook Iwony Roguskiej