Broken Clouds

25 kwietnia 2024    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
25 kwietnia 2024
    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Płać za parking po nowemuMieszkańcy oraz osoby odwiedzające Kołobrzeg mogą już dokonywać płatności za parkowanie korzystając z aplikacji mobilnej SkyCash i usługi mobiParking. Darmowe rozwiązanie pozwala płacić wyłączenie za faktyczny czas parkowania, z dokładnością, co do minuty. Kierowcy mogą też zdalnie przedłużać postój, bez konieczności wracania do pojazdu.

Aplikacja SkyCash z usługą mobiParking pozwala na dokonywanie płatności za parkowanie przy użyciu telefonów komórkowych. Jej użytkownicy nie muszą borykać się z takimi utrapieniami, jak odliczanie drobnych, szukanie parkometru czy konieczność wracania do pojazdu tylko po to, żeby włożyć za szybę bilet parkingowy. Dużym udogodnieniem dla kierowców jest też możliwość zdalnego przedłużania parkowania. Eliminuje to potrzebę przewidywania czasu postoju i wracania do samochodu w celu dokonania dodatkowej płatności, np. podczas przeciągających się zakupów czy służbowego spotkania. Rozwiązanie jest dostępne w ponad 40 innych miastach na terenie całej Polski.

Żeby opłacić postój przy użyciu komórki, wystarczy uruchomić aplikację SkyCash, wejść do zakładki mobiParking i wybrać jedną z trzech dostępnych metod parkowania: na określony czas, za wybraną kwotę lub w systemie Start-Stop, z możliwością zatrzymania naliczania opłaty w dowolnie wybranym momencie. Kolejne kroki to wybór z listy lub wpisanie numeru rejestracyjnego pojazdu i zatwierdzenie płatności 4-cyfrowym kodem PIN. Należność za parkowanie jest pobierana z elektronicznej portmonetki, którą można zasilić na wiele sposobów, w tym natychmiastowo, za pomocą podłączonej do SkyCash karty płatniczej lub usługi Przelewy24. Kierowcy mogą płacić za postój także przy użyciu wiadomości SMS oraz szybkich kodów USSD.

Przed rozpoczęciem korzystania z usługi należy oznaczyć pojazd bezpłatnym identyfikatorem, który można otrzymać w biurze Działu Stref Płatnego Parkowania i Kontroli Biletów przy ul. Solnej 2. Jest on dostępny także w formie pliku do wydruku, który można pobrać ze strony internetowej SkyCash. Osoby, które nie posiadają identyfikatora mogą umieścić za szybą zwykłą kartkę z odręcznie napisanym słowem „mobiParking”.

Mobilne płatności za parkowanie to już kolejna usługa SkyCash dostępna w Kołobrzegu. Od niedawna za pomocą aplikacji mieszkańcy mogą kupować także bilety komunikacji miejskiej. SkyCash to również wygodny sposób na kupowanie telefonem biletów kolejowych (w tym Przewozów Regionalnych i PKP Intercity), szybkie przelewy pomiędzy użytkownikami, doładowania telefonów na kartę, płatności za domowe rachunki czy wypłacanie gotówki z bankomatów.

Posiadacze smartfonów z systemami Android, iOS (iPhone) i Windows Phone mogą pobrać SkyCash za darmo w dedykowanych sklepach z aplikacjami. W przypadku starszych telefonów aplikacja jest dostępna po wpisaniu w mobilnej przeglądarce internetowej adresu m.skycash.com lub po wysłaniu SMS-a o treści: 1 na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego).

SkyCash to największy w Polsce system płatności i usług mobilnych dla telefonów komórkowych, pozwalający m.in. w szybki i wygodny sposób kupować bilety komunikacji miejskiej i opłacać parkowanie w blisko 40 polskich miastach. Aplikacja umożliwia także kupowanie biletów kolejowych wielu polskich przewoźników, w tym PKP Intercity i Przewozów Regionalnych, jak również zakup biletów do kina, wypłacanie gotówki z bankomatów bez użycia karty oraz natychmiastowe przelewy pomiędzy użytkownikami i płatności za domowe rachunki. Wszystkie transakcje są zabezpieczone na poziomie bankowości mobilnej i kart płatniczych. W 2014 roku, SkyCash otrzymał nagrodę Złoty Bell w konsumenckiej kategorii „Aplikacja roku 2013”. Usługa mobiParking została natomiast uhonorowana nagrodą Lokalizator Roku 2014, przyznaną w kategorii aplikacji dla kierowców, w ramach konferencji Navigation Trends for Drivers. W październiku 2015 r. firma zajęła pierwsze miejsce Polsce oraz drugie w Europie w Deloitte Technology Fast 50 - rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej. Sukces został powtórzony w rankingu Deloitte Technology Fast 500 EMEA, gdzie SkyCash uplasował się na 46 miejscu, zajmując jednocześnie najwyższą pozycję spośród wszystkich polskich spółek, które znalazły się w zestawieniu. SkyCash został też nominowany do tegorocznej edycji programu Najwyższa Jakość Quality International.