19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Rotarianie zebrali 35 tysięcyJuż po  raz trzynasty 2 kwietnia w Hotelu Ikar Plaza odbył się rotariański bal charytatywny, którego celem stała się zbiórka środków finansowych  na wyposażenie  oraz zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych  do sali terapeutycznej „ Uśmiech Dziecka” dla dzieci objętych pomocą psychologiczno – pedagogiczną w Szkole Podstawowej nr 8 im. kpt. Konstantego Maciejewicza w Kołobrzegu.

Tegoroczna edycja balu była wyjątkowa ze względu na szczęśliwą 13 oraz dużą liczbę uczestników balu. Zaproszenie przyjęli jak również udzielili wsparcia rzeczowego i finansowego Rotary Club Szczecin Center, Rotary Club Koszalin, Rotary Club Puszczykowo, włodarze miasta, parlamentarzyści, samorządowcy, przedsiębiorcy, ludzie sztuki i kultury, grono pedagogiczne, lekarze, rodzice oraz pozostali goście.

W trakcie balu trwała zbiórka środków finansowych poprzez sprzedaż cegiełek  oraz licytacje przedmiotów otrzymanych od licznych sponsorów. Zdobyć można było  pióro z pismem od marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, konstytucje RP z dedykacją prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, grafikę Urzędu Wojewódzkiego przy Wałach Chrobrego otrzymaną od wojewody  zachodniopomorskiego Piotra Jania wraz z zaproszeniem zwiedzania zabytkowego gmachu, obraz kołobrzeskiego artysty Dariusza Kalety, książkę z autografem Danuty Wałęsy, koszulkę sportową  dwukrotnego złotego medalisty olimpijskiego i dwukrotnego złotego medalisty mistrzostw świata  Kamila Stocha, godło Miasta Kołobrzeg od Prezydenta Miasta Janusza Gromka, kubek z autografem Aleksandra Doby od marszałka Sejmiku Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz wiele innych cennych i wspaniałych rzeczy.  Dzięki hojności sponsorów oraz uczestników balu kołobrzescy rotarianie na cel balu będą mogli przekazać kwotę 35 000 zł na wyposażenie oraz zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych  do sali terapeutycznej „ Uśmiech Dziecka”.

To doskonały moment, aby złożyć podziękowania wszystkim tym , którzy przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu. Dziękuje serdecznie kołobrzeskim rotarianom  za trud włożony w organizacje balu, sponsorom, darczyńcom i uczestnikom balu za swoja hojność i otwartość serca.