22 czerwca 2024    |    Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
22 czerwca 2024
    Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz

TransPort Literacki 29 zmieni „Przyszłość literatury”

65 artystek i artystów z 9 krajów z Europy i Azji, 33 czytania w ramach 12 głównych wydarzeń, 3 wieczorne koncerty, debaty oraz rozmowy i finał z wręczeniem festiwalowych nagród w ramach sceny na plaży, a także 260 godzin zajęć w 30 pracowniach warsztatowych, szkoleniowych i edukacyjnych z udziałem blisko 400 uczestniczek oraz uczestników – tak w pigułce prezentuje się 29. edycja TransPortu Literackiego, który pod hasłem „Przyszłość literatury" odbędzie się między 6 a 9 czerwca w Kołobrzegu.

Jako gościni specjalna wystąpi jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie poetek – Hiromi ITŌ z Japonii. Festiwalowa publiczność będzie miała okazję poznać twórczość 7 autorek i autorów z „Nowego europejskiego kanonu literackiego" (Rūta BRIEDE, Rumena BUŽAROVSKA, Hiromi ITŌ, Dimityr KENAROW, Lisa KRÄNZLER, Doireann NÍ GHRÍOFA, Bjørn RASMUSSEN, Ieva TOLEIKYTĖ).

Wśród polskich autorów i autorek m.in.: Justyna BARGIELSKA, Julia FIEDORCZUK, Roman HONET, Inga IWASIÓW, Jerzy JARNIEWICZ, Eliza KĄCKA, Barbara KLICKA, Małgorzata LEBDA, Joanna MUELLER, Edward PASEWICZ, Kira PIETREK, Jakub PSZONIAK, Joanna ROSZAK, Katarzyna SZAULIŃSKA, Julia SZYCHOWIAK, Antonina TOSIEK, Grzegorz WRÓBLEWSKI. Oprawę muzyczną zapewni Malina MIDERA. O koncertowe doznania zadbają MIDI 4, Tymek PAPIOR i PIN PARK.

Zabierz się tym TransPortem i odmień swoją przyszłość!