Light Snow

2°C

Kołobrzeg

4 grudnia 2023    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2023    
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tydzień w kulturze w RCK

22.11.2023 (środa), godz.19.00
DKF SZTORM:„Przejścia” reż. Ira Sachs (91 min.)
Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

 „Przejścia”, czyli o współczesnych związkach w wersji tylko dla dorosłych. Multikulturowy Paryż, a w nim troje kochanków uwikłanych w ryzykowną grę w pożądanie. Gwiazda europejskiego kina Franz Rogowski, rozsławiony filmem „Pachnidło” Ben Whishaw oraz znana z „Życia Adeli” i „Pięciu diabłów” Adèle Exarchopoulos tworzą w głośnym dramacie Iry Sachsa erotyczny trójkąt, w którym seks i uczucia dają wybuchową mieszankę. Jak na Paryż przystało, rewolucja zaczyna się w kawiarni. Świętujący zakończenie zdjęć filmowiec Tomas (Rogowski) poznaje Agathe (Exarchopoulos). Bez zastanowienia rzuca się w wir nowej namiętności, podczas gdy w mieszkaniu czeka na niego lojalny, wyrozumiały mąż Martin (Whishaw). Szukając osobistego spełnienia i emocjonalnych podniet, wszyscy troje eksplorują swoje ciała, uczucia i granice. Każde z nich będzie musiało zmierzyć się z pytaniami, na które nie są gotowi – i którym nie chcą stawiać czoła. Czy namiętność może iść w parze z pragnieniem założenia rodziny? Czy tworzymy relacje z miłości do kogoś, czy z miłości do siebie? Bezkompromisowy film o trójkącie i o nieokiełznanej miłości własnej, która potrafi zniszczyć każdego, kto znajdzie się w jej zasięgu. „Przejścia” to odważne, seksowne, ale jednocześnie zabawne i zmysłowe spojrzenie na współczesne relacje – dla widzów, którzy nie boją się spojrzeć w filmowe lustro.


23.11.2023 (czwartek), godz.19.00
Koncert: „Jesienna serenada. Najpiękniejsze arie i pieśni” w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi, prowadzenie: Jerzy Wolniak.
Bilety: 55 zł (normalny), 45 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Ostatni weekend listopada w Regionalnym Centrum Kultury obfitował będzie w wydarzenia kulturalne i rozpocznie się już w czwartek koncertem wokalnych kompozycji mistrzów muzyki klasycznej w wykonaniu artystów łódzkiej sceny muzycznej przygotowanym przez ulubieńca publiczności letniego Festiwalu Opery i Operetki „Muzyka dla wszystkich” Jerzego Wolniaka. W programie znajdą się m.in. pieśni Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza czy Franciszka Schuberta, fragmenty opery „Don Giovanni” W. A. Mozarta oraz „La Traviata” G. Verdiego, aria Santuzzy z opery „Rycerskość wieśniacza” P. Mascagniego, aria (toast) Orsiniego z II aktu opery „Lucrezia Borgia” G. Donizettiego oraz zabawna niespodzianka  muzyczna skomponowana przez G. Rossiniego.
W koncercie wystąpią: profesorowie Akademii Muzycznej w Łodzi Ewa Szpakowska (fortepian) i  Ziemowit Wojtczak (baryton), artystka Teatru Wielkiego w Łodzi Dominika Kobalczyk (sopran, mezzosopran) oraz  Marlena Rygiel (mezzosopran)  laureatka tytułu „Osobowości Roku” w kategorii kultura dziennika Nowiny24. Wymienieni artyści dobrze znani są kołobrzeskiej publiczności chociażby z kolejnych edycji Festiwalu Opery i Operetki „Muzyka dla wszystkich”. Dominika Kobalczyk ma na swoim koncie  wiele kreacji wokalnych  podczas kolejnych edycji festiwalu w Kołobrzegu oraz w koncertach i wydarzeniach muzycznych w całej Polsce. Ziemowit Wojtczak to wykonawca wielu pierwszoplanowych partii w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Artysta czynnie koncertujący w kraju i poza jego granicami. Odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” przyznawaną przez Ministra Kultury i Sztuki. Dwukrotnie też otrzymał nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi. Jerzy Wolniak jest niestrudzonym popularyzatorem muzyki klasycznej (m.in. audycje autorskie w Radiu Classic), prowadzi rozległą działalność impresaryjną  a także reżyseruje spektakle operowe, operetkowe i koncerty okolicznościowe. W swojej karierze ma prestiżowe nagrody oraz wiele znakomitych partii tenorowych na wielu scenach  Polski i zagranicy. Ewa Szpakowska podczas pracy w Teatrze Wielkim w Łodzi współpracowała z wybitnymi dyrygentami, śpiewakami z Polski i z zagranicy. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną występując w wielu koncertach w kraju i za granicą. W tym zacnym gronie wystąpi młoda obiecująca mezzosopranistka Marlena Rygiel, która ma już na swoim koncie wiele koncertów w tym m.in. „Stabat Mater” w kościele pw. Chrystusa Króla w Łodzi, prawykonania współczesnych kompozytorów np. „Hummus” Bartosza Jawora, czy performance muzyczny na wystawie Jasminy Cibic.24.11.2023 (piątek), godz.18.00
Spektakl baletowy Królewski Balet Klasyczny „ Dziadek do orzechów”
Bilety: 140 zł (normalny), 120 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Zapraszamy na magiczny spektakl baletowy "Dziadek do Orzechów" w wykonaniu renomowanego polskiego zespołu Królewski Balet Klasyczny! Ta klasyczna historia o walce między dobrą a złą mocą w połączeniu z piękną muzyką Piotra Czajkowskiego, zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zobaczysz, jak mała Klara wraz z Dziadkiem do Orzechów, wyrusza w magiczną podróż przez Królestwo Śniegu i Królestwo Słodyczy, aby pokonać Króla Myszy i uwolnić Królestwo Land of Sweets. Wspaniałe stroje, dynamiczne choreografie oraz niezwykła muzyka sprawią, że ta opowieść o walce dobra ze złem na pewno zostanie z Tobą na długo. Zespół Królewski Balet Klasyczny to grupa wybitnych tancerzy, którzy swoją pasją i zaangażowaniem włożą w każdy krok, aby zaoferować publiczności spektakularne widowisko. Nie przegap okazji, aby zobaczyć jedno z najpiękniejszych i najbardziej klasycznych dzieł baletowych w wykonaniu Polskiego zespołu Królewski Balet Klasyczny!

26.11.2023 (niedziela), godz.18.00
Spektakl komediowy„ La Bombe” reż. Sambor Czarnota
Sala widowiskowa
Bilety:
•    Agencja Artystyczna Idea Art |ideaart.com.pl
•    Rezerwacje grupowe: 519 770 303

LA BOMBE to prawdziwie BOMBOWA komedia: wspaniali aktorzy, piękna sceneria i kostiumy, francuska muzyka oraz sceny, które sprawią, że będziecie śmiać się do łez! Caroline i Stéphane: Wyjeżdżają na Korsykę do swojego wakacyjnego domu zdeterminowani, by odpocząć i zakochać się w sobie ponownie po urodzeniu najmłodszego dziecka. TO NIE BĘDZIE ŁATWE!!! CAROLINE: jest w środku "poporodowej" depresji, rozwija irracjonalną zazdrość. STÉPHANE: sfrustrowany psycholog, rozumie powagę sytuacji. Wyprzedza sprawy, z troski o żonę zatrudnia opiekunkę dla dzieci na czas wakacji. SAM: opiekunka zwerbowana z Londynu do Bastii z całym bagażem: 1,80 m, obwód w pasie 60 cm, miseczka D, włosy spływające na plecy, seksowny akcent i… skrywany sekret.ALBAN: przyjaciel rodziny, krystalizuje wszystkie obawy Caroline. Atmosfera robi się gorąca, STÉPHANE i ALBAN się gotują, a CAROLINE się przegrzewa… krótko mówiąc, to "BOMBA" w każdym tego słowa znaczeniu!
Obsada (zamiennie):
•    Caroline: Anna Czartoryska - Niemczycka/ Katarzyna Glinka/ Sylwia Juszczak-Krawczyk
•    Sam: Karolina Sawka/ Maria Wieczorek
•    Stephane: Sambor Czarnota/ Radosław Pazura
•    Alban: Wojciech Błach/ Michał Rolnicki

•    Reżyseria: Sambor Czarnota
•    Producent: Agencja Artystyczna IDEA ART
•    Autor: Carole Greep
•    Tłumaczenie: Beata Geppert
•    Scenografia: Witek Stefaniak
•    Kostiumy: Aneta Suskiewicz

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama