Light rain

8°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Początek listopada w kulturze

2.11.2023 (czwartek), godz.19.00
DKF SZTORM: „Na zawsze Melomani” reż. Rafał Mierzejewski (83 min.)
Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na film w ramach Kina RCK: „Na zawsze Melomani” / reż. Rafał Mierzejewski / 83 min.
Film o legendarnym zespole jazzowym Melomani. Jego członkami byli: Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Andrzej Trzaskowski, Witold Kujawski oraz Witold Detox Sobociński, Andrzej Idon Wojciechowski, a także Antoni Studziński i Alojzy Thomys. Z zespołem w latach 1952-1955 grał Krzysztof Trzciński, wówczas jeszcze nie posługujący się pseudonimem Komeda. Historię Melomanów poznajemy dzięki materiałom archiwalnym, które przeplatają się ze wspomnieniami ikon polskiego jazzu: Idona Wojciechowskiego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Wojciecha Karolaka, Michała Urbaniaka, Przemka Dyakowskiego oraz wielu innych.
W filmie nie zabraknie także twórców filmowych – reżyserów Feliksa Falka i Janusza Majewskiego, ponieważ jazz był w czasach Melomanów nierozerwalnie związany z polskim filmem. Dlatego odwiedzamy Łódzką Szkołę Filmową, bo tam studiowali i poznali się Duduś, Idon i Dentox, i tam grali pierwsze wspólne koncerty. Miejsca, do których trafiamy podążając ich śladami, to Łódź, Kraków – część Melomanów pochodziła z tego miasta, Sopot – tam odbył się I Międzynarodowy Festiwal Jazzowy, Ustronie Morskie, Warszawa. A wszystko zaczęło się od paczki z płytami jazzowymi, która ze Stanów Zjednoczonych, przez Szwajcarię, przypadkiem dotarła do łódzkiego oddziału YMCA, na ul. Moniuszki. A mogła trafić gdzie indziej.


3.11.2023 (piątek), godz.19.00
Koncert: Rubens „Trasa bardziej niż OK!”
 75 zł (normalny), 60 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na koncert Rubensa.
Rubens to wszechstronny Artysta, który jest obecny na polskiej scenie od ponad dekady. Self-made man z krwi i kości. Od lat zasila składy zespołów najpopularniejszych polskich artystów, a jego gitary można usłyszeć w największych hitach ostatnich lat.
Jego debiut - „Piosenki, których nikt nie chciał” zawiera dwanaście autorskich, intymnych utworów. Rubens jest kompozytorem i producentam każdego z nich. Debiutancki album złożony z 12 utworów zebrał bardzo przychylne opinie zarówno wśród odbiorców, jak i krytyków, a następnie zdobył rekordowe 6 nominacji do Nagrody Muzycznej Fryderyk.4.11.2023 (sobota), godz.9.30-14.30
Giełda Staroci
Hol

Kołobrzeski Klub Kolekcjonera wznawia comiesięczne Giełdy Staroci,  które odbywają się dwa razy w miesiącu, najczęściej w pierwszą i trzecią sobotę. Tak będzie w listopadzie, zapraszamy więc 4 i 18 listopada do budynku Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu przy ul. Solnej 1, gdzie w holu rozlokują swoje punkty kolekcjonerzy zrzeszeni w kołobrzeskim klubie. Można tutaj znaleźć prawdziwe perełki: starą porcelanę, biżuterię, figurki, rzeźby, medale, zegary, monety, oldschoolowe winyle, srebrne naczynia i sztućce. Spotkania przy okazji Giełdy Staroci to okazja by podziwiać, poznać nieco historii, porozmawiać z pasjonatami kolekcjonerstwa, ale również nabyć oryginalną pamiątkę, lub upominek dla najbliższych. Alejka Kolekcjonerska stwarza również możliwość dotarcia do cennych rodzinnych pamiątek, które zdarzają się już coraz rzadziej – odnaleziony tego typu przedmiot można przynieść, uzyskać informacje na temat jego wartości, wycenić monety itp. Nie można trafić lepiej, bowiem członkowie klubu zrzeszeni są w oddziałach terenowych Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, głównie koszalińskiego. Mają również spore doświadczenie – prowadzony obecnie przez prezesa Witolda Łukawskiego
klub działa w mieście już 23-gi rok. Serdecznie zapraszamy w godz. 9.30 – 14.30, najbliższa Giełda Staroci już 4 listopada!

4.11.2023 (sobota), godz.10.00
8-Bit Tournament- Turniej Retro Gier
Mała sala teatralna

Czy kochasz gry 8-bitowe tak jak my? Jeśli tak, to mamy dla ciebie wspaniałą propozycję spędzenia sobotniego poranka! 7 października o godz. 10:00, odbędzie się turniej w gry 8-bitowe na czterech zestawach Nintendo NES.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nintendo_Entertainment_System
Będziesz mógł zmierzyć się z innymi fanami klasycznych tytułów takich jak Super Mario Bros, Pac-Man, Battle City czy Contra.
Turniej odbędzie się na małej sali teatralnej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, po prostu przyjdź i zgłoś się do organizatora z Lazy Coast Games, który będzie na miejscu.
Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby poczuć się jak w latach 80. i 90. i zagrać w najlepsze gry 8-bitowe wszech czasów! Do zobaczenia!
Wydarzenie jest za darmo! Dla wszystkich.


4.11.2023 (sobota), godz.18.00
Spektakl „ Sposób na blondynkę”
Bilety: 90 zł
Sala widowiskowa

Portal randkowy to czasem jedyna możliwość, żeby zmienić swoje życie. Na lepsze lub na gorsze, bo zarówno w realnym życiu jak w Internecie - kiedy się gra, można albo wszystko wygrać, albo przegrać. Małżeństwo Normy i Czarka trwa wyłącznie z powodu wspólnych kredytów. Pewnego dnia, przy ich barze, ktoś przebija opony w nowym Ferrari majętnego Zygmunta, który jedzie do swojej posesji w Oazie dla Milionerów. Zygmunt nie lubi ludzi i niewiele o nich wie, za to Czarek, jako wytrawny podrywacz, wie o innych wszystko. Kto na kogo czyha?
Oszustwo romantyczne jeszcze nigdy nie było tak łatwe, a w Sieci niekiedy bywa naprawdę niebezpiecznie. Kto kogo złowi, złota rybka rekina czy odwrotnie? Jest jeszcze Tajemnicza Kobieta, która nie ma w życiu już nic do stracenia i oczywiście jest również ten trzeci: najsłynniejszy w kraju detektyw, który może i umie wszystko. Na pozór to wydaje się proste… Zalogować się na portal randkowy, by stworzyć swoje nowe “ja”. Każde kłamstwo jest dozwolone. Bo w internecie każdy może być blondynką; nawet blondynka. Czarek staje w szranki z Zygmuntem o względy idealnej Cindi, wielbicielki tańca na rurze, której zdjęcie znajdują w Internecie. Wszystkie chwyty są dozwolone. Na ile byłbyś w stanie zaryzykować, jeśli stawką jest szczęśliwa przyszłość?
Samotność, pragnienie miłości i poczucia bezpieczeństwa kontra dwojakość ludzkiej natury. Która część osobowości wygra? Kim jesteśmy i dlaczego wolimy udawać kogoś innego, zamiast się rzeczywiście zmienić? Kto będzie bardziej wyrafinowany: ofiara czy oszust?
Odwieczna walka dobra ze złem okraszona poczuciem humoru i doskonałym kunsztem aktorskim.
OBSADA WYMIENNIE ;
Nieśpielak / Biedrzyńska / Jamróz
Milowicz / Dziurman
Rozenek / Pietrzak
Ciachorowski / Taraszkiewicz
Krawczyk / Skarga


5.11.2023 (niedziela), godz.11.00
Poranki Młodego Widza. Teatr Rozrywki Trójkąt: „ Magiczna fasola” (wiek 5+)
Bilety: 18 zł (normalny), 14 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Teatr Rozrywki Trójkąt - "Magiczna Fasola" (wiek: 5+, 60 min.)
 Interaktywny spektakl, utrzymany w średniowiecznej konwencji, inspirowany klasyczną baśnią, potraktowaną w nieco przewrotny sposób. Losy głównego bohatera – Jaśka, stają się podstawą do wyciągania przez dzieci wniosków na temat słuszności jego postępowania i podejmowanych działań i wyborów. Żywa akcja, zabawne formy plastyczne i lalki, muzyka na żywo.


5.11.2023 (niedziela), godz.19.00
Koncert  zespołu „Łydka Grubasa”
Bilety w cenie od 79 zł do nabycia na: ebilet.pl
Sala widowiskowa

Dzieńdoberek, kłania się Łydka Grubasa! Zapraszamy Cię niezwykle serdecznie na koncerty w ramach jesiennej trasy „ĘĆ się imię Twoje”. Okazją jest nasza najnowsza płyta zatytułowana „ĘĆ” nagrana razem ze wspaniałymi Gośćmi. I jest to trasa ciut inna niż dotychczasowe...
Każdy koncert dla nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny i - nie inaczej – zaskoczymy Cię po raz kolejny. Zagramy, oczywiście, kawałki z tejże płyty, zagramy największe hiciory. Chcemy też sięgnąć po parę utworów, które rzadziej pojawiały się na setlistach typu Dni Gminy. A które są nam bardzo bliskie z racji srogiego, ostrego charakteru. I... pojawią się też absolutne nowości zapowiadające całkiem nowy materiał!
Pociśniemy ze sceny pełnym pasmem, bez cenzury, bez kompromisów, z sercem i niewyparzonym jęzorem na dłoni. Rock and rollowo... Razem z nami w poszczególnych miastach młócą kapitalne supporty, zatem dawaj do nas! Drogi Widzu, Droga Widzko - Niech się Ęci Imię Twoje!
Bilety do nabycia w następujących punktach:
Kup Bilecik https://bkb.pl/104507-89fa1
Ebilet https://sklep.ebilet.pl/277252852059996235
Biletyna https://bilety.io/VQVuQ
Goout https://goout.net/.../lydka-grubasa+support-klangor/jykt/
Stage24 https://stage24.pl/.../lydka-grubasa-centrum-kultury-i...

Bramki: 18:00
Start koncertu: 19:00

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama