Light rain

8°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tydzień w kulturze w RCK

25.10.2023  (środa), godz. 19.00
DKF SZTORM: „Poprzednie życie” reż. Celine Song (105 min.)
Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na film w ramach DKF Sztorm: „Poprzednie życie” / reż. Celine Song / 105 min.
25.10.2023 (środa), g. 19.00, sala widowiskowa
Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK i na tobilet.pl

„Poprzednie życie” to love story, która z lekkością i wdziękiem definiuje na nowo zasady ekranowego romansu, rozkochując w sobie widzów Sundance, Berlinale i fanów studia A24. To na wskroś współczesny film, który goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością, uczy rozstawać się bez gniewu i z nadzieją na nowy początek. Dokonuje przy tym niemożliwego: sprawia, że zakochacie się w każdym z trojga bohaterów.
In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?” – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro), zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka. „Poprzednie życie” przywołuje ducha trylogii Richarda Linklatera i najlepszych nowojorskich opowieści filmowych. Historii rozpiętej między Nowym Jorkiem i Seulem, nowoczesną technologią i upragnionym dotykiem, wspomnieniami i teraźniejszością, towarzyszą echa buddyjskiej refleksji nad przeznaczeniem i duchowym wymiarem relacji.
To nawiązanie jest nieprzypadkowe: reżyserka „Poprzedniego życia” pochodzi z Korei Południowej. Swój magiczny debiut, kolejny przebój od studia A24, okrzyknięty przez amerykańską krytykę „najlepszym filmem roku”, Celine Song osnuła wokół własnych wspomnień. W rezultacie powstała niezwykła historia o miłości, utraconych nadziejach i nowych szansach. I tej nieuchwytnej tęsknocie za poprzednim życiem, którą nosi w sobie każdy z nas.


28.10.2023 (sobota), godz. 19.00
Koncert Zaduszkowy „ Tribute to Wodecki” – Adam Herbowski i goście
Bilety: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Wyjątkowy wieczór z muzyką wybitnego Zbigniewa Wodeckiego. Adam Herbowski i goście zabiorą Państwa we wspaniałą, muzyczną podróż.
Będzie nostalgicznie, romantycznie, niepowtarzalnie. Spotkanie będzie swego rodzaju hołdem dla artysty, który pozostawił po sobie niepowtarzalny wkład w polską muzykę.
Koncert Zaduszkowy "Tribute to Wodecki" - Adam Herbowski i goście
•    28.10.2023, g. 19.00
•    impreza biletowana


29.10.2023 (niedziela) godz. 11.00 – 20.00
II Festiwal kultury retro „ Pixel Port Kołobrzeg”
 - pokazy -  wstęp wolny
 - warsztaty, turnieje i koncerty - bilety: 18 zł (normalny), 14 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Zapraszamy na drugą edycję festiwalu Pixel Port w Kołobrzegu.
 
Atari, Amiga, Commodore, Sinclair, Nintendo, Sega, Sony. Oldschoolowe konsole i marki technologicznej rozrywki, które toczą bój o gracza od lat osiemdziesiątych znowu w Kołobrzegu.
 
Pixel Port Kołobrzeg to okazja do powrotu do przeszłości, do państwa dyspozycji wraz z Lazy Coast Games (grupą tworzącą klasyczne gry komputerowe w Kołobrzeskim Centrum Kultury), The Big Lubawski Games Collection oraz przyjaciołom z Contrabandy forum, przygotujemy 15 stanowisk z legendarnym sprzętem do grania. Konsole i komputery minionych generacji. Wykłady, rozmowy pokazy i turnieje z nagrodami.
 
Na Pixel Port Kołobrzeg będziemy grać w znakomite gry z epoki, rozmawiać z osobami, które doskonale znają ich historię oraz poznawać innych graczy interesujących się już nie tylko retro, ale i współczesną sceną gamingową. Dodatkowo oferujemy sklepik z grami, kartridżami, konsolami, komiksami i figurkami oraz gadżetami z przeszłości. Jeśli chcesz uzupełnić swoją kolekcję wpadnij, na pewno znajdziesz coś dla siebie.
 
Wstęp na hol ze stanowiskami jest darmowy.


31.10.2023 (wtorek), godz. 18.00
Mroczne kino z RCK: "Doppelgänger. Sobowtór" reż. Jan Holoubek (119 min.)
Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)
Sala widowiskowa

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na film w ramach Mrocznego kina z RCK: „Doppelgänger. Sobowtór” / reż. Jan Holoubek / 119 min.
31.10.2023 (wtorek), g. 18.00, sala widowiskowa
Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK i na tobilet.pl

Film przenosi widzów w czasu przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans Steiner (Jakub Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje Zachód. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Jan Bitner (Tomasz Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku, pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.


reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama