29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

memoriał marek jabłoński koszykówka kołobrzeg

W najbliższą sobotę w hali Milenium odbędzie się memoriał pamięci legendy kołobrzeskiej koszykówki Marka Jabłońskiego, jednego z najlepszych strzelców w historii Kotwicy, wieloletniego kierownika klubu, działacza, który swoje całe życie poświęcił koszykówce. Na naszych meczach 1 ligowych mogliśmy go spotkać jako służbę porządkową.
Cztery drużyny składać się będą z byłych zawodników Kotwicy, wychowanków, działaczy oraz zarządu i wolontariuszy klubu. Nie lada gratką dla kibiców będzie możliwość zobaczenia trzech pokoleń koszykarskich Kotwicy na jednym parkiecie w tym nadzieje naszej koszykówki, jak chociażby młodzieżowego reprezentanta Polski Franka Chaca. Na memoriale nie zabraknie również atrakcji dla kibiców w postaci konkursów w tym rzut Susła do kosza z połowy boiska o wygraną 500 złotych oraz degustacja słodkości od Fit Cake.
Dla najmłodszych przygotowaliśmy watę cukrową, animacje, konkursy i zabawy z maskotką klubową Czarodziejem z wydm. W ramach obchodów 70-lecia kołobrzeskiej koszykówki postanowiliśmy w trakcie memoriału podziękować osobom, bez których nie byłoby tylu sukcesów koszykówki w naszym mieście. Po memoriale odbędzie się oficjalne otwarcie wystawy na pierwszym piętrze hali Milenium pod nazwą 70 lat kołobrzeskiej koszykówki.

Program memoriału:
-12:45 otwarcie memoriału.
-15:10 wręczenie podziękowań zasłużonym zawodnikom, działaczom, trenerom.
-16:30 mecz finałowy.
-17:30 pamiątkowe zdjęcie i zakończenie.
-18:00 otwarcie wystawy.
-18:20 poczęstunek w restauracji Cztery Pory Smaku dla zaproszonych gości.

Drużyny.
Stara Kotwica:
Dariusz Mika, Jacek Barda, Piotr Centkowski, Tomasz Kiełbasiński, Mariusz Fiedosewicz, Mirosław Czerniakiewicz, Jacek Szczepański, Andrzej Kwiatkowski, Rafał Szafran.
Kotwica Kołobrzeg-zarząd, juniorzy:
Kamil Graboń, Grzegorz Bargiel, Franek Chac, Radosław Radomski, Maciej Jarosz, Nataniel Kolasiński, Wojciech Śmigielski, Piotr Jancarczyk, Fabian Szydłowski, Kamil Waszak, Jacek Kubicki, Mirosław Kabaciński.
Kibice Kotwicy:
Zbigniew Semenowicz,  Grzegorz Arabas, Marcin Jermakowicz, Marcin Juszczak, Krzysztof Satro, Robert Blachura, Jakub Żulicki.
NBA-Susseusquad:
Łukasz Pierzyna, Paweł Lasota, Michał Kałus, Roland Mleczko, Krystian Szafulski, Piotr Marszałek, Antek Prusak, Sebastian Siedlich, Paweł Radomski, Marcin Felsztigier, Paweł Wysocki.
Memoriał będzie miał charakter upamiętnienia naszej legendy, meczów w formie zabawy oraz wspólnego spotkania kołobrzeskiej społeczności koszykarskiej. Kibice będą mogli znowu podziwiać i spotkać swoich ulubieńców z dawnych lat. Zapraszamy kibiców, byłych zawodników oraz działaczy 4 września od godziny 12:45 na halę Milenium.
Sponsorami memoriału są Fit Cake Kołobrzeg miejsce z ofertą ciast, tortów, deserów i śniadań bez cukru, glutenu i laktozy, a także z wieloma wegańskimi propozycjami oraz Anarchia Bistro & Chicken, której specjalność to soczysty, chrupiący kurczak oraz przepyszna pizza.

Obchody finansowane są w ramach grantu Bosman Wspiera Region organizowanego przez Bosman Szczeciński.
Projekt finansowany jest ze środków Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski.