19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

W ramach Saloniku Literackiego, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima w czwartek 16 marca o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z Sebastianem Karczewskim.

Sebastian Karczewski - dziennikarz, publicysta "Naszego Dziennika". Autor kilku książek oraz licznych artykułów z zakresu pontyfikatu Jana Pawła II oraz Benedykta XVI. W 2013 roku ukazała się jego książka "Zamach na Arcybiskupa. Kulisy wielkiej mistyfikacji", w której na podstawie zebranych, w tym przez prokuraturę, dowodów, dokumentów i zeznań świadków dokonał rekonstrukcji zdarzeń, odsłaniając kulisy brutalnej ofensywy przeciwko abp. Stanisławowi Wielgusowi, która pod hasłami "wali o prawdę", posługiwała się kłamstwem. Uzupełnieniem publikacji była w 2014 roku książka "Przestańcie się lękać!", będąca zapisem obszernej rozmowy autora z Arcybiskupem. Mimo ogromnego potencjału poznawczego obie publikacje zostały konsekwentnie przemilczane przez zdecydowaną większość środków społecznego przekazu, również katolickich, a w niektórych środowiskach znalazły się na swoistym "indeksie ksiąg zakazanych".

W kwietniu 2005 roku, niedługo po śmierci Jana Pawła II, prof. Leon Kieres, ówczesny prezes Instytutu Pamięci Narodowej, publicznie zarzucił o. Konradowi Hejmo tajną współpracę z organami bezpieczeństwa PRL. jednak dokładna analiza faktów pozwala nie tylko na stwierdzenie, iż oskarżenie było bezpodstawne. Okazuje się, że sprawa oskarżeń wobec oddanego Kościołowi dominikanina i wieloletniego duszpasterza pielgrzymów polskich w Rzymie posiada swoje "drugie dno"... O tym własnie jest książka "Kamienowanie Ojca Konrada. Za kulisami oszczerstw".