Light rain

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Wiało mocno, strażacy odnotowali sporo interwencji [foto]

W ciągu ostatnich 15 godzin mocno wiało. Sprawdziliśmy dziś rano u kołobrzeskich strażaków ilość zdarzeń związanych z wiatrem. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin odnotowano 22 interwencje z czego 19 związane były z usuwaniem zagrożeń wywołanych przez drzewa zarówno te powalone jak i pochylone. Z poważniejszych zdarzeń to uszkodzona linia telefoniczna przez drzewo w miejscowości Rusowo. W Gościnie drzewo upadło również uszkadzając linię telefoniczną i upadło na ziemię uszkadzając zaparkowany obok samochód osobowy. Drzewa były usuwane też z drogi DK11 w Podczelu oraz Ząbrowie. Odnotowano również jeden przypadek poluzowanej blach na dachu budynku przy Szpitalnej.

Aktualizacja : Po godzinie 8 interweniowali strażacy z OSP Ustronie Morskie, gdzie na ulicy Chrobrego niebezpiecznie pochyliło się drzewo nad jezdnię i chodnik, strażacy musieli je usunąć.

foto OSP Gościno/Ustronie Morskie