Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

17 czerwca 2024    |    Imieniny: Albert, Laura, Adolf
17 czerwca 2024    
    Imieniny: Albert, Laura, Adolf

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Skargi na śpiewającą przy molo kobietę, interweniowała straż miejska

Od wczoraj na jednym z portali społecznościowych krąży film z interwencją strażników miejskich wobec kobiety na wózku inwalidzkim "śpiewającej" przy kołobrzeskim molo. Zapytaliśmy o sprawę komendanta straży miejskiej Mirosława Kędziorskiego i interwencje wobec kobiety i ich ilość.

Straż Miejska w Kołobrzegu podejmuje interwencje w stosunku do osób prezentujących swoje umiejętności wokalne w okolicy mola. Osoby te podczas występów wykorzystują systemy nagłaśniające, które zakłócają spokój i porządek publiczny osobom przebywającym w sąsiadującym budynku Sanatorium Bałtyk . W większości przypadków pierwsze interwencje w stosunku do takich osób przynoszą oczekiwane rezultaty.

Inaczej jest w przypadku jednej osoby, która pomimo licznych interwencji zakończonych 6 pouczeniami, skierowaniem 29 wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kołobrzegu w dalszym ciągu popełnia to samo wykroczenie twierdząc, że nie zamierza odstąpić od prowadzenia swojej działalności przy kołobrzeskim molo. Podczas rozmowy z tą osobą w biurze Straży Miejskiej proponowaliśmy jej przenieść swoją działalność na teren obiektów sanatoryjnych gdzie regularnie odbywają się wieczorki taneczne. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że tego typu działalność przynosi mniejsze zyski.
Z posiadanych przez nas informacji wynika, że osoba ta podobną działalność prowadziła w okolicy sopockiego mola. Tam też przeciwko niej prowadzone były procesy sądowe.

Jak udało nam się ustalić, kobieta ta również gdy pojawi się obok inny artysta wzywa straż miejską. Zaczyna to przypominać sytuację sprzed prawie 5 lat, gdy pod molo grywała jedna ze skrzypaczek, a gdy obok pojawiał się ktoś inny również wzywane były służby.

O ile wysłuchanie przechodząc jednego lub dwóch utworów nie jest uciążliwe, tak kuracjusze z Bałtyku zmuszeni są do zamykania okien i czekania aż występy się zakończą.

Zgodnie z art. 156 ust. 1 p.o.ś. zabrania się używania instalacji lub urządzeń nagłaśniających na publicznie dostępnych terenach miast, terenach zabudowanych oraz na terenach przeznaczonych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. W myśl art. 156 ust. 2 p.o.ś. przepisu ust. 1 nie stosuje się do okazjonalnych uroczystości oraz uroczystości i imprez związanych z kultem religijnym, imprez sportowych, handlowych, rozrywkowych i innych legalnych zgromadzeń, a także podawania do publicznej wiadomości informacji i komunikatów służących bezpieczeństwu publicznemu.

Film, który został opublikowany na platformie tik tok zamieszczamy poniżej.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama