24 lutego 2024    |    Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
24 lutego 2024
    Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest

Do kogo trafi Róża Wiatrów?

Do kogo trafi  Nagroda Organizacji Pozarządowych Kołobrzeska Róża Wiatrów? O tym zdecyduje kapituła. Tradycyjnie, nagroda będzie uhonorowaniem tych osób, które swoim wysiłkiem i zaangażowaniem wybiły się ponad przeciętność. Kandydatury można zgłaszać do Urzędu Miasta do pani Katarzyny Pechman pokój 112 na wniosku zgodnie z regulaminem (Regulamin i druki do pobrania w Urzędzie Miasta pokój nr 112). Termin składania wniosków 15 grudnia 2023. Organizatorem gali jest Liga Morska i Rzeczna oraz kołobrzeskie stowarzyszenia i organizacje społeczne. Kołobrzeska Róża Wiatrów od czternastu lat trafia w ręce najaktywniejszych osób i organizacji pozarządowych, za osiągnięcia w pracy i działaniu na rzecz miasta i jego mieszkańców. Wręczenie nagrody nastąpi w dniu 5 stycznia 2023 roku w Karczmie Solnej.

Wniosek o nadanie wyróżnienia Kołobrzeska Róża Wiatrów powinien zawierać
1. Wnioskodawca (adres pocztowy, e-mail, telefon):
2. Nazwa, imię i nazwisko kandydującego do otrzymania nagrody:
3. Adres (adres pocztowy, e-mail, telefon) organizacji, stowarzyszenia, kandydata:
4. Opis osiągnięć organizacji, stowarzyszenia, kandydata:
5. Działalność, osiągnięcia w minionym roku.

W przypadku kiedy kandydatem jest osoba fizyczna dołączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz prezentacje wizerunku.

Nagroda ustanowiona została w 2010 roku. Dotychczasowi laureaci to:
2010 - Marek Padjas – Liga Morska i Rzeczna
2011 – Robert Śmigielski – Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze
2012 - Portowa Ochotnicza Straż Pożarna "Tryton", PSS Społem Kołobrzeg
2013 – Krystyna Gawlik – Klub Pioniera  , Antoni Szarmach – popularyzator Kołobrzegu
2014 - Barbara Biela - WOŚP i Firma Renault Kasprzyk
2015 - Stowarzyszenie Amazonek w Kołobrzegu