Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jacek Kuś: Rynek pokazuje, ile dana robota jest warta

W audycji "Wokół Powiatu", wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś podsumowuje wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego, który w Europie w wielu miejscach dal wiele do myślenia, jeśli idzie o kierunki i sprawy, które zdecydowały o wyborach wyborców. Sporo uwagi poświęciliśmy także sprawom komunikacji miejskiej. Po pierwsze, budowany jest przystanek autobusowy przy ulicy 6 Dywizji Piechoty (zobacz). Jest to wspólna inwestycja powiatu i miasta. Pojawiły się jednak uwagi dotyczące kosztów tej inwestycji, wynoszącej ponad 300 tysięcy złotych. Warto zwrócić uwagę, co składa się na te prace, od projektu, przez budowę, odbiory i zmianę organizacji ruchu. Jak mówi Jacek Kuś, to rynek pokazuje, ile dana robota jest warta i taka a nie inna konstrukcja prawa zamówień publicznych jest dla samorządowców wiążąca. Na razie nie ma aż tylu sytuacji, że brakuje wykonawców, ale w przyszłości nie jest to takie pewne. A to dopiero jest problemem, gdy samorząd chce coś zbudować, ale nie ma kim...

Wicestarosta bardzo pozytywnie wypowiada się o wprowadzeni bezpłatnej komunikacji miejskiej dla mieszkańców. Wskazuje, że jest to pomysł, którego jednym z inicjatorów była Lewica, a który został bardzo dobrze odebrany przez kołobrzeżan. Komunikacja miejska daje sobie radę ze zwiększonym zainteresowaniem pasażerów, natomiast jak mówi Jacek Kuś, marzy mu się bezpłatna, zeroemisyjna komunikacja w strefie uzdrowiskowej.

Na koniec audycji, wspominaliśmy pierwszego starostę powiatu kołobrzeskiego, Ryszarda Ławrynowicza, który w miniony piątek spoczął na kołobrzeskim cmentarzu. Więcej w audycji wideo (współpraca płatna).

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama