Light rain

22 lutego 2024
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Tamborski nie wyklucza budowy ścieżki z Charzyna do Siemyśla

Dziś mija dokładnie 5 lat od wyboru Zarządu Powiatu w 2018 roku (zobacz). Podsumowanie 5, a nawet ponad 5 lat kadencji samorządu dopiero będzie, bo kadencja trwa, ale dziś zapytaliśmy Tomasza Tamborskiego o podsumowanie ostatniego roku. Według samorządowca, najważniejsze kwestie mijającego roku to przebudowa drogi w Dźwirzynie i budowa domu dziecka w Gościnie.

W audycji "Wokół Powiatu" pytamy także o kwestie budowy ciągu rowerowo-pieszego w Charzynie, gdzie mieszkańcy mają uwagi co do zasadności tej inwestycji od osiedla "Vilpark" do centrum miejscowości. Pytają także o kwestie ciągu rowerowo-pieszego do Siemyśla. Tomasz Tamborski broni tej inwestycji i twierdzi, że jest ona zasadna, ale nie wyklucza, że w przyszłości Charzyno i Siemyśl zostaną połączone takim ciągiem.

Pytamy również o odblaski, bo powiat rozdawał takie gadżety. Okazało się, że z około 10 tysięcy wyprodukowanych, wszystkie już rozdano. Więcej w materiale wideo (audycja płatna).