26 lutego 2024    |    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
26 lutego 2024
    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Tamborski: Sesje mają być efektywne czy efektowne?

Choć Zarząd Powiatu Kołobrzeskiego nie jest organizatorem sesji rady powiatu, to jednak zasiadają w nim radni. Po ostatniej sesji rady powiatu, która trwała nieco ponad 30 minut, internauci byli bezlitośni, wskazując, ile pracują radni i jeszcze biorą za to diety. Dziś w audycji "Wokół Powiatu" zapytaliśmy o to starostę i jednocześnie radnego powiatowego. Jak mówi Tomasz Tamborski, powstaje pytanie, czy sesje mają być efektywne czy efektowne. - Radni pracują na komisjach - mówi Tamborski. I dodaje, że nie chodzi o czas, a o jakość pracy, niekoniecznie przed kamerami.

Starostę pytamy także o kwestie interesujące naszych czytelników. Od wczoraj powiat rozdaje odblaski. Starostwo jest jednak czynne do 15.30, więc nie wszyscy mogą od razu zdążyć, żeby odblaski pobrać i obawiają się, że wybiorą im to emeryci. Tomasz Tamborski uspokaja, że odblasków wystarczy. Kolejna kwestia to remonty dróg. Powracamy do tematu drogi Ząbrowo-Ołużna-Charzyno, a także do ulicy Chrobrego prowadzącej do Budzistowa. Jak mówi starosta, te pierwsza inwestycja wykonywana jest na odcinku 3 km, bo pozostały jest w dobrej kondycji. Jeśli idzie o drogę do Budzistowa, ma ona trafić docelowo do gminy. Powiat nie będzie jej remontował. Więcej w audycji (materiał płatny).