Light rain

22 lutego 2024
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Tamborski po raz kolejny zawieszony w Platformie [wideo]

W poniedziałek wieczorem na naszym portalu ukazał się komentarz, w który ktoś informował o zawieszeniu Tomasza Tamborskiego. Ktoś inny ripostował, że to fake news. Dziś zapytaliśmy o to starostę i okazało się, że został czasowo zawieszony w prawach członka PO, ale niestety, nie zna uzasadnienia tej decyzji. Zawieszenie zostało zatwierdzone w Szczecinie, zgodnie ze statutem PO. Będzie ważne, jak mówi Tamborski, do najbliższego zjazdu krajowego, czyli pewnie już niedługo. Jak mówi starosta, może jedynie domyślać się, czego sprawa dotyczy, czyli faktu, że Anna Bańkowska została nagrana, a materiał trafił do dziennikarzy TVP. Według Tamborskiego, w sprawie wyciągnięto wnioski wobec osoby, która nagranie słyszała, a nie, która je wykorzystała. Pytamy starostę, czy sprawa ma związek w tym, że w piątek wpłynął wniosek o odwołanie Anny Bańkowskiej z funkcji szefowej powiatowych struktur PO. Tamborski nie komentuje, choć wiele wskazuje, że taka była chronologia zdarzeń.

W audycji "Wokół Powiatu" rozmawiamy także o fatalnej organizacji ruchu na czas budowy drogi na ulicy Krzywoustego, prezentacji Kołobrzegu jako Europejskiej Stolicy Kultury, a także o wynikach ostatnich wyborów. Więcej w audycji płatnej.