26 lutego 2024    |    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
26 lutego 2024
    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Tamborski: Już ponad 60 wniosków do Biura Paszportowego

Jak się okazuje, kołobrzeżanie dość licznie ruszyli do Biura Paszportowego, które znajduje się przy ul. Grottgera w strefie uzdrowiskowej. Już ponad 60 wniosków złożono od piątku. Punkt paszportowy został zlikwidowany 10 lat temu. Teraz jest na nowo dzięki staraniom starosty. Jak mówi Tomasz Tamborski, ponieważ pracuje tam osoba zatrudniona przez Urząd Wojewódzki na pół etatu, a biuro jest czynne przez 3 dni w tygodniu, ze względu na zwiększone zainteresowanie mieszkańców w pierwszych tygodniach po uruchomieniu, poprosił o dodatkową obsługę.

W audycji "Wokół Powiatu" rozmawiamy o otwarciu ulicy Zdrojowej, na której udało się uratować drzewa przed wycinką, a także o budowie ronda na ul. 6 Dywizji Piechoty. Pytamy starostę o pieniądze na Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego, który ma powstać na nowo przy ul. Gryfitów. Ma to poprawić jakość obsługi klientów z całego powiatu. Prace nad tym projektem trwają. Ponadto, rozmawiamy o o problemach na ul. Krzywoustego, a także o kończącej się kampanii. - Spotkajmy się przy urnach - mówi Tomasz Tamborski. Więcej w materiale wideo (audycja płatna).