Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

26 lutego 2024    |    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
26 lutego 2024    
    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tamborski: maszt już działa, można dzwonić, jest internet w centrum

Nasi czytelnicy dopytywali jeszcze w poniedziałek, czy działa wreszcie maszt w centrum miasta. Zapytaliśmy o to Tomasza Tamborskiego, bo to na dachu starostwa znajduje się nowy nadajnik. Jak mówi starosta, urządzenie już działa, można dzwonić i jest internet w centrum miasta. - Jest bezpieczniej, można też komfortowo korzystać z płatności internetowej - dodaje Tamborski.

Ze starostą rozmawiamy o przygotowaniach do nowego roku szkolnego, oznakowaniem ścieżek rowerowych, ale także o ostatniej sesji Rady Powiatu Kołobrzeskiego. Tradycyjnie, nikogo z Wód Polskich nie było na sesji Rady Powiatu, choć radni zajmowali się informacją o działaniach tej instytucji w 2022 roku na terenie powiatu kołobrzeskiego. Zapytaliśmy również o dyskusję na temat muzeum w Rogowie. Jak mówi Tomasz Tamborski, będzie złożony kolejny wniosek do programu rządowego związanego z remontami zabytków, ale jeśli znowu środki pójdą na kościoły i plebanie, to niestety, ale ważny zabytek w postaci hangaru lotniczego z remontem będzie musiał zaczekać.

Na koniec, poruszyliśmy temat awansu powiatu kołobrzeskiego w rankingu zamożności czasopisma "Wspólnota". Z 13 pozycji wśród powiatów ziemskich, trafiliśmy na miejsce 5. Starosta tłumaczy to sprzedaż ośrodka "Gryf" i pozyskaniem środków finansowych do budżetu powiatu. Było to zdarzenie nadzwyczajne i w przyszłym roku takich środków już nie będzie. Więcej w materiale wideo (audycja płatna).

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama