Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

26 lutego 2024    |    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
26 lutego 2024    
    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Czy Rondo na 6 Dywizji nie spowolni ruchu? Pytamy starostę

Powiat kołobrzeski chce zbudować rondo u zbiegu ul. Św. Wojciecha i 6. Dywizji Piechoty. Część czytelników stwierdziła, że to spowalnianie ruchu na drodze, będącej wylotem z miasta, będzie zbyt duże. Aby wyjechać z Kołobrzegu, trzeba będzie bowiem pokonać docelowo 6 rond. Według starosty Tomasza Tamborskiego, ruch na rondach w Kołobrzegu jest płynny, a problemy mogą występować w okresie sezonu, przy większym natężeniu i w godzinach szczytu. Natomiast najważniejsze jest bezpieczeństwo i już obecnie widać, że w tym miejscu jest zbyt duża liczba kolizji czy wypadków.

Z Tomaszem Tamborskim rozmawiamy także o środkach finansowych na drogi. - Wczoraj otrzymaliśmy informację, że nasz wniosek dotyczący remontu drogi Ząbrowo-Ołużna-Charzyno został pozytywnie zweryfikowany i przyznano nam dofinansowanie  ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 50 % wartości inwestycji. Całkowity koszt to 1,75 mln zł. Po podpisaniu umowy z wojewodą, przystąpimy do ogłoszenia przetargu. Zależy nam na czasie, bo planowane zakończenie inwestycji ma nastąpić jeszcze w tym roku. Droga zyska nową warstwę bitumiczną - mówi Tamborski. Więcej w materiale wideo (audycja płatna).

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama