Light rain

8°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tamborski o rozbieżnościach w rozmowach ze związkowcami

W środę odbędzie się sesja Rady Powiatu Kołobrzeskiego. Jednym z punktów będzie kwestia określenia rodzaju świadczeń oraz warunków i sposobu ich przyznawania w ramach pomocy zdrowotnej dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych. Jak mówi starosta, w ramach rozmów Zarząd Powiatu Kołobrzeskiego zgodził się na zwiększenie wydatków w ramach dodatku za wychowawstwo o 100 zł miesięcznie, co daje wydatek 200 tys. zł więcej w skali roku z budżetu powiatu. Zwiększono o 1% pulę środków na dodatek motywacyjny (o 250 tys. zł). Ustalono również minimalny poziom dodatku motywacyjnego od 3 do 30%, bo obecnie poziom bazowy tego dodatku to 0%. Niestety, organizacje związkowe podczas rozmów zgłosiły dodatkowe postulaty, jak na przykład dopłacanie do sanatoriów. - Przecież sanatoria w Polsce są bezpłatne - mówi Tomasz Tamborski. Powiat miałby pokrywać koszty leczenie stomatologicznego nauczycieli, a także w 100% płacić za koszty okularów i oprawek bez limitu. Organizacje związkowe poszły dalej i zażądały swojego przedstawiciela w organie zarządzającym, z głosem opiniującym wnioski wpływające. Na to nie ma zgody i w środę stanowisko to ma zostać odrzucone, w konsekwencji czego, upadnie razem z pozytywnymi zmianami dla nauczycieli.

Ze starostą rozmawiamy o postępach na budowie domu dziecka w Gościnie, budowie ścieżki rowerowej do Charzyna, omawiamy wybory do zarządów dzielnic oraz sytuację kołobrzeskiego portu. Na koniec, zapraszamy na weekendowe rozgrywki w piłkę siatkową, bo drużyna OPP Powiat Kołobrzeski ma szansę na awans do II ligi.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama