Broken Clouds

10°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tamborski o sygnalizacji świetlnej na każdym przejściu dla pieszych

Po ostatnich kolejnych zdarzeniach z udziałem pieszych uczestników ruchu drogowego oraz rowerzysty, pojawiły się głosy, aby zwiększyć ilość przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną, a w ogóle, najlepiej ustawić ją na każdym ważniejszym przejściu. Powód jest prosty: kierowcy nadal nie zatrzymują się na przejściach dla pieszych. Ale, co warto podkreślić i co zauważa starosta, coraz więcej pieszych dokonuje wtargnięcia na przejście. Kierowcy mają kamerki w autach i widać, że pieszy, często rozmawiający przez telefon, bo to nadal jest nagminne, po prostu wchodzi na pasy. Natomiast Tomasz Tamborski zauważa, że jest problem z pozyskiwaniem środków na takie inwestycje. Inna sprawa, że nie da się w całym Kołobrzegu ustawić słupów z sygnalizacją, bo nie dałoby się tu jeździć. Ale sprawie ma przyjrzeć się zespół ds. organizacji ruchu.

W audycji poruszyliśmy temat remontu ul. 4 Dywizji Wojska Polskiego oraz budowy Domu Dziecka w Gościnie. Tomasz Tamborski skomentował ujemny przyrost naturalny w Kołobrzegu, już kolejny rok z rzędu, który obniża potencjał Kołobrzegu i wpływa negatywnie na naszą demografię. Kołobrzeg się wyludnia. Jednym z ważniejszych tematów jest także kwestia pozwolenia na budowę obiektu przy ul. Brzeskiej. Jak mówi starosta, miasto nie zmieniło planu dla tego miejsca, a powiat nie miał wyjścia, bo wniosek na plan został przygotowany prawidłowo. Zwraca uwagę na fakt, że to miasto sprzedało dwie dekady temu działkę, gdy Podczele do atrakcyjnych nie należało. Teraz się to zmieniło, ale przez dwie dekady nikt nie zmienił planu. W audycji pytaliśmy także, o wysadzenie toalety w Sienkiewiczu oraz o to, czy będą Perły Powiatu. Więcej w materiale wideo (audycja sponsorowana).

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama