Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

24 czerwca 2024    |    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
24 czerwca 2024    
    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tamborski: Każdy ma prawo do samorządowej niepodległości

W audycji "Wokół Powiatu" ze starostą Tomaszem Tamborskim rozmawiamy o drogach. Pytamy, jak Zarząd Dróg Powiatowych poradził sobie z nadejściem zimy. Rozmawialiśmy także na temat zmian w organizacji ruchu na terenie powiatu, bo w tym tygodniu zebrał się zespół, który takie sprawy omawiał.

W temacie dróg, nie mogło zabraknąć pytania o zleconą przez powiat ekspertyzę w sprawie drzew na ulicy Zdrojowej. Starosta czeka na to opracowanie i ma ono być z początkiem grudnia. Zostanie przekazane do wiadomości opinii publicznej. Według Tamborskiego, sprawa jest poważna, bo z ekspertyzy opublikowanej na naszym portalu (przeczytaj), wynika, że drzewom zagraża prowadzona inwestycja i nic więcej.

Ze starostą rozmawiamy na temat połączenia urzędu miasta z gmachem starostwa. Jak mówi starosta, pomysł sam z siebie nie jest zły, bo oznacza oszczędności i możliwość zagospodarowania wspólnej przestrzeni, ale sprawa na razie jest mocno rozwojowa. Zapytaliśmy naszego gościa także o pomysł przyłączenia do Kołobrzegu miejscowości Korzystno. Okazuje się, że Tamborski nie jest wielkim zwolennikiem likwidacji gminy Kołobrzeg, ale przyłączenia od strony południowej tylko niektórych miejscowości. Wskazuje, że w tej kwestii trzeba się liczyć z dużym oporem administracji gminnej oraz samych mieszkańców. - Każdy ma prawo do samorządowej niepodległości - mówi Tamborski.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama