Overcast Clouds

8°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tamborski: Pod moją nieobecność miasto złożyło wniosek o wycięcie 100 drzew na Zdrojowej

Gościem audycji "Wokół Powiatu" był starosta Tomasz Tamborski. Przez ostatnie dwa odcinki rozmawialiśmy z wicestarostą Jackiem Kusiem. W temacie pobytu w areszcie i stawianych mu zarzutów, starosta zapowiedział konferencję na środę.

Starostę pytaliśmy o pomoc finansową dla Kotwicy Kołobrzeg. Na ostatnim posiedzeniu Komisji Sportu Rady Miasta, ten temat był poruszany i mówiono, że powiat może dołożyć 100 tysięcy złotych. Jak mówi Tomasz Tamborski, taka deklaracja nie padła. Kwestia ta jest rozważana i stanie na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Powiatu Kołobrzeskiego. Nie wiadomo, czy będzie to większa, czym mniejsza kwota dla Kotwicy. - Raczej mniejsza - mówi Tamborski. Ze starostą rozmawiamy także na temat przetargów na energię dla powiatu. Ta kwestia będzie rozstrzygana dopiero w przyszłym tygodniu, tak więc wówczas będziemy mieli więcej informacji. Co dalej z paszportami w Kołobrzegu? - pytają nasi czytelnicy. Jak mówi nasz gość, obecnie trwa oczekiwanie na zmiany systemu teleinformatycznego, które to zadanie realizuje rząd. Są też nowe ustalenia dotyczące masztu na starostwie i poprawy jakości sygnału telefonii komórkowej w centrum miasta. Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo.

Natomiast ze starostą rozmawialiśmy także o zakończeniu remontu ulicy Myśliwskiej. Wymieniono chodniki po obu stronach, zmieniono nawierzchnię ulicy. Jak mówi starosta, prace jeszcze potrwają. Natomiast przy okazji dowiedzieliśmy się, a starosta odkrył to dzisiaj, że pod jego nieobecność w urzędzie powiatowym, gmina Miasto Kołobrzeg złożyła wniosek o zgodę na wycinkę 100 drzew w strefie A uzdrowiska Kołobrzeskiego przy ul. Zdrojowej. Znajdują się tam duże, przedwojenne drzewa, separujące część kolejową od części uzdrowiskowej. Jak mówi starosta, zmieniła się chyba koncepcja przebudowy ul. Zdrojowej, bo przecież remont tam trwa i teraz miasto chce wyciąć drzewa. Wniosek nie był poprzedzony żadnymi konsultacjami, nikt o nim publicznie nie wie. Jak mówi Tamborski, Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego będzie domagał się wyjaśnień w tym zakresie, a następnie poinformowana zostanie o tym opinia publiczna.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama