Light rain

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

11 listopada, kołobrzegW Kołobrzegu, tradycyjnie, pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się obchody 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pod pomnik przybyły tłumy mieszkańców i turystów. Okolicznościowe przemówienie wygłosił prezydent Janusz Gromek. Były również odznaczenia, które otrzymali: Elżbieta Ziegler, Tomasz Tamborski, ppłk Paweł Prządka oraz Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. Po złożeniu kwiatów przez delegacje, odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, zaś w Muzeum Oręża Polskiego otwarto wystawę okolicznościową "Historia na znaczkach pocztowych w setną rocznicę wymarszu 1 Kompanii Kadrowej” ze zbiorów Adama Lubomira Woźniaka.