Scattered Clouds

1°C

Kołobrzeg

28 marca 2023    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2023    
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

samogłów,kołobrzegRyba mola mola, albo też inaczej ryba samogłów - taki gatunek znalazł pan Tomasz z Krakowa. Ostatecznie, dziwna ryba trafiła z powrotem do wody.


Pan Tomasz, turysta z Krakowa, spacerował na plaży zachodniej, gdy w wodzie natknął się na dziwnie spuchniętą rybę. O swoim znalezisku zawiadomił Straż Miejską, a ta poinformowała kołobrzeskie schronisko. Na miejscu pojawił się Michał Chojnacki z Januszem Smykowskim. Panowie rozpoznali rybę jako mola mola. To rzadki gość w Bałtyku, ale nie dali rybie skończyć na piasku, ani tym bardziej na patelni, bowiem jej mięso jest niesmaczne, a nawet może być trujące. Ryba została wpuszczona do morza i odpłynęła.

Mola mola - inaczej samogłów, mieszka w morzach i oceanach strefy umiarkowanej. Do Bałtyku musiała wpłynąć z Morza Północnego. charakteryzuje się spłaszczonym ciałem i brakiem trzona ogonowego. Zasadniczą częścią jej diety są meduzy, kalmary i larwy węgorzy. Ryba ta osiąga 3 metry długości i masę do 2 ton. Samica jednorazowo wytwarza nawet 300 milionów jaj.

samogłów,kołobrzeg

samogłów,kołobrzeg

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama