Ogłoszenia ***  Bezpłatne szkolenia  (Edukacja)  ***  PRACA DLA KELNEREK POKOJOWYCH RECEPCJONISTÓW I FIZJOTERAPUTÓW   (Dam Pracę)  ***  Piotr  (Dam Pracę)  *** 

Są pierwsze znaleziska na "Bryzie"

informacje kołobrzeg, bryza,wykopaliskaTrwają prace wykopaliskowe w centrum miasta. Robotnicy usuwają warstwy XX-wieczne i osiągają posadzki przedwojennych piwnic.A to dopiero początek.


Tak naprawdę, archeolodzy nie osiągnęli jeszcze najbardziej interesujących nas warstw. Usuwany jest gruz porozbiórkowy, powstały w wyniku wyburzania zniszczonych w wyniku działań wojennych kamienic. Widać dokładnie linię zabudowy, trwałą i zachowaną w tym miejscu od wieków. W zabytkowych piwnicach znaleziono jak na razie sporo elementów metalowych, będących pozostałością XX-wiecznego wyposażenia. Trafił się też stary kaloryfer. Zaś po południu natrafiono na świetnie zachowany zestaw porcelany.

To dopiero początek prac w centrum miasta. Jako kołobrzeżanie możemy się cieszyć, że wszystkiemu przyglądają się archeolodzy z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN. Nie ukrywajmy, że w tym miejscu do odkrycia jest bardzo dużo. Wbrew pozorom, pod ziemią to świetnie zachowany i niemal nienaruszony kwartał miasta. Wykopaliska obejmą również część podwórkową parceli, a tam przecież znajdowały się np. latryny, bogate w zabytki, jakkolwiek może to budzić lekki uśmiech na twarzy. Patrząc na prace przy dawnej Bryzie śmiało możemy stwierdzić, że Kołobrzeg wciąż jest jeszcze do odkrycia.

 

informacje kołobrzeg, bryza,wykopaliska

informacje kołobrzeg, bryza,wykopaliska

informacje kołobrzeg, bryza,wykopaliska

informacje kołobrzeg, bryza,wykopaliska

historia kołobrzeg

Komentarze  

0 #1 Ted 2014-06-06 22:18
Czuję że pod tą Bryzą to będzie jakaś sensacja-rewela cja. Roberto czuwaj nad tematem bo to być albo nie być.
Cytować
0 #2 DR 2014-06-06 22:23
Nie spieszyć się, powoli miotełkami do celu. Nie będzie sobie żaden polityk wstążeczek przecinał na jesień.
Cytować
0 #3 enppo 2014-06-06 23:28
podobno już MEC odkupił kaloryfer. Sprzedał go już TBSowi na budowę. A tak po prawdzie to g najlepiej konserwuje, w latrynach najlepsze znaleziska. G i bagno najlepszym konserwatorerm. Tam może być mega wilgoć ale tlenu brak :)
Cytować
0 #4 rewelacje 2014-06-08 07:48
i to wszystko przez szparę w płocie? no no jestem pod wrażeniem... polecam ustawić namiot portalowy i czuwać nad wykopem non stop- posiłki i kawkę dowieziemy, bo zawiadomią o kaloryferze, a jak wyjdzie bursztynowa komnata to można przespać...
Cytować
0 #5 beka 2014-06-08 11:06
w latrynach znają najwięcej, bo zwykłe kupsko heheheh
Cytować
0 #6 klop 2014-06-09 11:38
... oj ludziska, a ile razy wam z portek do kibla coś wypadło, a co dopiero mówić o miejskim kiblu...
Cytować

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Możliwość logowania się do witryny za pomocą Facebook'a została wyłączona - przepraszamy za utrudnienia.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież