Ogłoszenia ***  Profesjonalne strony www w atrakcyjnych cenach!  (Usługi)  ***  Kupujemy Zadłużone Spółki tel. 601-685-195  (Kupię)  ***  Remonty  (Usługi)  *** 

Konfesjonał na kółkach: czterech kółkach

informacje kołobrzeg, konfesjonał, mobilny, spowiedźPierwszy w Polsce mobilny konfesjonał funkcjonuje w naszej diecezji. Okazuje się, że jest to strzał w dziesiątkę. W piątek auto przybyło do Kołobrzegu.


Przedsięwzięcie zainicjowała Fundacja "SMS z Nieba". Jak mówi ksiądz Rafał Jaroszewicz, na wielu imprezach, podczas których szczególnie młodzi ludzie chcieli się wyspowiadać, nie było do tego warunków, grała muzyka, był hałas, stali jacyś ludzie. Księża zapraszali do spowiedzi do swoich samochodów, ale taka atmosfera też nie sprzyjała pojednaniu z Bogiem. Dlatego do projektu mobilnego konfesjonału wykorzystano 17-letniego mercedesa,k którego wnętrze zostało przebudowane. W środku znajduje się drewniany konfesjonał, w którym może usiąść ksiądz. Jest też miejsce dla osób chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty.

Jak się okazuje, zainteresowanie mobilnym konfesjonałem przekroczyło oczekiwania pomysłodawców. - Jesteśmy zapraszani do wielu miast, na wiele imprez, w sumie, to żeby odpowiedzieć na prośby z całej diecezji, nie mógłbym robić nic innego tylko jeździć i spowiadać - opowiada ksiądz Rafał Jaroszewicz, na co dzień dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Koszalinie. W piątek mobilny konfesjonał dotarł do Kołobrzegu. I tu znaleźli się chętni do pojednania z Bogiem, właśnie w tym miejscu.

 

informacje kołobrzeg, konfesjonał, mobilny, spowiedź

informacje kołobrzeg, konfesjonał, mobilny, spowiedź

Komentarze  

0 #1 ava 2014-01-11 16:54
Matuchno co jeszcze ta czarna sekta wymyśli.
Cytować
0 #2 zgred 2014-01-11 17:02
Cytuję ava:
Matuchno co jeszcze ta czarna sekta wymyśli.


Jak się przyjmie to będzie można złożyć dobrowolną ofiarę nie mniejszą niż 2 zety żeby wejść do środka
Cytować
0 #3 Roni 2014-01-11 17:04
Wykrywacz kłamstw, w wersji mobilnej !!!
Cytować
0 #4 zgred 2014-01-11 17:07
Cytuję Roni:
Wykrywacz kłamstw, w wersji mobilnej !!!


to powinien na stałe w kurii być
Cytować
0 #5 Lucky 2014-01-11 21:41
Mobilny wpłatomat :)
Cytować
0 #6 antykler 2014-01-12 08:06
Zawijam ,,kiecę,, i lecę ;)
Cytować
0 #7 MamaMuminka 2014-01-12 09:33
"Księża zapraszali do spowiedzi do swoich samochodów"

Brakuje tylko Napisu FREE CANDIES
Masakra!
Cytować
0 #8 Marcin30 2014-01-12 13:21
Chyba burdel na kółkach, juz ten koscioł na prawde popier......
Cytować
0 #9 obserwatorkg 2014-01-12 13:27
Nie mogę zrozumieć kto wpada na takie pomysły. Zamiast przeznaczyć pieniądze na samochód, można było kupić ciepłe buty i odzież zimową dla kilkuset lub więcej osób potrzebujących w powiecie, ale nie kościół nie będzie przecież wypełniał swojej misji - pomoc potrzebującym - tylko jeździł i pod pozorem dotarcia do potrzebujących spowiedzi, jeszcze na tym zarabiał, bo przecież wiadomo że kasują za wszystko. Ręce opadają...
Cytować
0 #10 sobie ja 2014-01-12 17:17
Ok na imprezy nie głupi pomysł ale szczerze nie wyspowiadałabym się w samochodzie ale może ktoś...
Swoją drogą słysząc jak odpala ten konfesjonał na kółkach wróżę że długo nie pojeździ.
Cytować
0 #11 Midas 2014-01-13 14:22
Dzieci się naucza, a nie gwałci!

Taki napis byłby lepszy chyba.
Cytować
0 #12 szczepw.. 2014-01-13 14:26
Cytuję ava:
Matuchno co jeszcze ta czarna sekta wymyśli.


lepsza czarna niż czerwona lub prezesika
Cytować
0 #13 hyyym 2014-01-13 15:31
a jak dzieci same będą wchodzić? i sam na sam się spowiadać ?
Cytować