23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Kto z najlepszym wynikiem do europarlamentu z Kołobrzegu?

W niedzielę o godz. 21.00 zakończyło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W powiecie kołobrzeskim frekwencja wyniosła nieco ponad 45 procent. Najwyższa była w gminie Ustronie Morskie - 64,71%, a w Kołobrzegu 46,93%.

W Kołobrzegu, najlepszy wynik osiągnęła Koalicja Obywatelska - 49,55%. Drugą lokatę osiągnęło Prawo i Sprawiedliwość z poparciem na poziomie 25,44%. Lewica zdobyła 11,77%, Konfederacja 6,48%, Trzecia Droga 6,02%, Bezpartyjni Samorządowcy 0,57%, a Polexit 0,17%.

najlepszy wynik zdobył Barto Arłukowicz z Platformy Obywatelskiej, którego poparło ponad 8 tysięcy wyborców. Na listach Prawa i Sprawiedliwości najlepszy wynik przypadł Joachimowi Brudzińskiemu (2969 głosów). Na tym tle, fatalny wynik osiągnęła Trzecia Droga, na którą w Kołobrzegu zagłosowało zaledwie 1054 wyborców. Najlepszy wynik zdobył Michał Kamiński (436 głosów). Włodzimierz Cimoszewicz z Lewicy otrzymał poparcie na poziomie 1470 głosów. Warto też spojrzeć na dwie osoby związane z Kołobrzegiem i powiatem kołobrzeskim. Wyniki w Kołobrzegu -  Sandra Kielnik-Kałużna otrzymała 261 głosów (okręg: 1101), a Tomasz Królikowski 110 (okręg: 797), ale największe poparcie otrzymała Helena Rudzis-Gruchała - 388 głosów (okręg: 1893).