Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Śmieciarka elektryczna miejskim akcentem [wideo]

Do siedziby spółki Zieleń Miejska dotarł nowy ekologiczny pojazd – elektryczna śmieciarka. Zakup ten był konieczny ze względu na przepisy dotyczące elektromobilności. Pojazd będzie ładowany w nocy, a jedno naładowanie wystarczy na około trzy dni pracy. Śmieciarka jest wyposażona w kamery 360 stopni oraz zautomatyzowany system pobierania i opróżniania koszy.

Spółka rozważała również zakup śmieciarki zasilanej gazem CNG lub LNG, które są tańsze niż pojazdy elektryczne. Niestety, w Kołobrzegu brakuje infrastruktury do tankowania takich pojazdów, a lokalna sieć gazowa nie dostarcza gazu GZ50.

Od kiedy obecny Prezes Spółki objął stanowisko, średni wiek pojazdów w taborze Zieleni Miejskiej zmniejszył się z 17 do 6 lat, co stanowi znaczący postęp w zakresie nowoczesności i ochrony środowiska oraz przyczynia się do obniżenia kosztów. Obecnie w taborze znajduje się 18 pojazdów do wywozu śmieci.

Kołobrzeska śmieciarka elektryczna będzie wyjątkowa również ze względu na swoje malowanie, wykonane przez znanego koszalińskiego artystę Tomasza „Cukina” Żuka. Prace nad malunkiem trwały dwa dni w fabryce w Rekowie Górnym. Na karoserii śmieciarki można zobaczyć charakterystyczne dla kurortu elementy, takie jak molo i latarnia morska. Pomysł na wizerunek zrodził się ze względu na lokalizację pojazdu – będzie obsługiwał centrum miasta oraz uzdrowisko.

Koszt inwestycji to 2,8 miliona, w tym znajdują się dwie stacje do ładowania.

 

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama