Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Świętowali strażacy, jest też nowy komendant [foto]

W uroczystości, którą poprzedziła msza święta w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Kołobrzegu, uczestniczyli zaproszeni goście. Na uroczysty apel przybyli również liczni przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu kołobrzeskiego, szefowie służb i inspekcji powiatowych oraz instytucji i podmiotów współdziałających i współpracujących, a także strażacy - emeryci i druhowie OSP. Strona służbowa była reprezentowana m. in. przez komendantów powiatowych PSP z terenu województwa zachodniopomorskiego oraz kadrę i strażaków KP PSP w Kołobrzegu.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Zachodniopomorskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP st. bryg. Mirosławowi Penderowi. Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego obecnych na uroczystości gości przywitał st. kpt. Krzysztof Azierski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Kolejnym punktem uroczystości było pożegnanie ze sztandarem byłego Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu, st. bryg. Krzysztofa Makowskiego oraz powołanie na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu st. kpt. Krzysztofa Azierskiego. Zdania i powierzenia obowiązków dokonał Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Mirosław Pender.

Jak co roku obchody Dnia Strażaka były również okazją do wręczenia wyróżnień, awansów na wyższe stopnie zawodowe, nagród i wyróżnień dla najlepszych strażaków i osób wyróżniających się w działaniach na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Wśród osób wyróżnionych znaleźli się:
- asp. Piotr Milczarek – odznaczony przez Prezydenta RP „Medalem za Ofiarność i Odwagę”
- mł. asp. Damian Romańczuk – odznaczony przez Prezydenta RP „Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę”
- asp. sztab. w st. spocz. Sławomir Stankiewicz – odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”
- st. kpt. Piotr Grzelak– odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”
- mł. asp. Paweł Pietruszyński – odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”
- st. ogn. Dawid Pluta – odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”
- dh Andrzej Basarab z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu Morskim - odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Odznaką Świętego Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej”
- dh Mariusz Biernat z Ochotniczej Straży Pożarnej w Charzynie - odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Odznaką Świętego Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej”
- dh Monika Kocur z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sarbii - odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Odznaką Świętego Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej”
- dh Jerzy Puchalski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rymaniu – odznaczony przez Prezydium Zarządu Oddziału Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej „Medalem Honorowym imieniem Bolesława Chomicza”
- st. ogn. Bartosz Siwy – odznaczony przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej „Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa”
- st. asp. Paweł Artyński – awansowany do stopnia młodszego kapitana
- mł. asp. Beniamin Banaś – awansowany do stopnia aspiranta
- ogn. Łukasz Jakimiec – awansowany do stopnia starszego ogniomistrza
- ogn. Wiktor Gliszczyński – awansowany do stopnia starszego ogniomistrza
- ogn. Bartosz Siwy – awansowany do stopnia starszego ogniomistrza
- ogn. Przemysław Tabaczyński – awansowany do stopnia starszego ogniomistrza
- ogn. Mariusz Ziółkowski – awansowany do stopnia starszego ogniomistrza
- sekc. Tomasz Michałko – awansowany do stopnia starszego sekcyjnego
- sekc. Grzegorz Sianos – awansowany do stopnia starszego sekcyjnego
- st. kpt. Małgorzata Makowska – wyróżniona dyplomem Komendanta Głównego PSP
- asp. Magdalena Czekalska – wyróżniona dyplomem Komendanta Głównego PSP
- asp. Sebastian Morzyc – Gorczyca – wyróżniony nagrodą Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
- st. ogn. Wiktor Gliszczyński – wyróżniony nagrodą starosty kołobrzeskiego.

W dalszej kolejności, w imieniu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP wręczył przedstawicielom OSP Wrzosowo i OSP Charzyno akty włączenia do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego.

Info PSP Kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama